FKN

30. března 2013 v 22:59 |  FKN
Uplně první Filmová kritická noc (FKN) se vydařila ... Sešli jsme se v šest a odcházeli o půl jedenácté plní dobré nálady a skvělého jídla. Program historicky první FKN se skládal ze čtyř částí.

První část se vše líbila asi nejvíce ze všech. Promítali se totiž videa Studia DRAKO. Režisér Adam Kůs si připravil tři zbrusu nová videa, která si hned získala srdce diváků ... V blízké době se objeví i na těchto stránkách.

Druhý bod skrýval velké překvapení. Režisér předal (konečně) hercům ¨diplomy za umístění ve "Velké soutěži Studia DRAKO a přidělil hercům tituly, které jsou již zveřejněné na těchto stránkách ...

U třetí části programu se hodně povídalo. Promítal se totiž film "Romeo musí zemřít" (USA). Jde nesmyslnou "slátaninu" všeho možného (vážně, už chyběl jen Darth Vader). Celý film je proložený nesmyslnými souboji (hlavní roli zde hraje karate ...). I když se název trochu podobá slavnému Shakesierovskému románu, s příběhem Rome a Julie nemá film absolutně nic společného. Někdo by možná mohl čekat, že se alespoň hlavní dvě postavy budou jmenovat Romeo a Julie. Místo dvou mladých zamilovaných Angličanů však zde máme mladou zamilovanou černošku a mladého zamilovaného číňana, který má u sebe vždy pistoli.
Když říkám, že se u tohoto filmu hodně povídalo, nemyslím tím, že by někdo každé dvě minuty vzkřikoval: "To je hustý, to si doma hned stáhnu ...". Ne, když už někdo něco řekl, tak to bylo buď: "To je blbost! Kde by tak najednou sebral kulomet?" nebo : "Ten s těma brejlema vypadá, jak kdyby vypad z Matrixu."

Všichni, kdo se na film dívali si pak napsali cvičnou kritiku (To byl čtvrtý a poslední pod programu, u kterého už se muselo trochu přemýšlet ...)
Někteří z herců napsali věcí, které by se daly jen těžko přečíst, nebo pochopit. Napíšu sem všechny kritiky a tam, kde si nebudu vědět rady, prostě napíšu to, co uvidím na papíře před sebou ...

Ladislav Čechura (8 let):
Lýbil: Rvačky
Nelíbilo: Dědek

Jakub Votrubec (13 let):
+ a 4ce bylodost
- nekvalita
číňani a černoši místo Angličanů

Přemysl Čechura (13 let):
Bitky dost nereálné
divné že zrovna dromeo a julie
+ sice nereálná ale pěkné bitky

Matěj Stehlík (11 let):
- nerealistické souboje
- nesmrtelný hrdina
- automatické dobijení nábojů
- supersíla hrdiny
- neprůstřelný papír
+ ne

A to nejlepší nakonec ...

Veronika Čechurová (15 let):
Rome musí zemřít
Film akční, bez hlubšího významu, ale na začáteční večer ideální. Zvláště hdyž na něj koukáte s takovou partou, jakou máme my. Večer byl super, jen by příště mohli přijít všichni ... K filmu. Líbilo se mi tam spoustu karate a hlavní zamilovaná dvojice černoška a asiat - proč ne ? Jinak - s Romeem a Julií to nemá pranic společného.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama