Březen 2014

A Kosťa pění ...

23. března 2014 v 16:22
V Sobotu 22. 3. se natáčely drobné dodělávky do Nezničitelného KOSTI. Sešlo se nás víc, než bylo původně třeba, takže se někteří herci nudili a neměli do čeho "píchnout". My ostatní jsme však natáčeli téměř bez přestávky až jsme z kamery "vyždímali" všechnu energii. Při posledním záběru už kamera hlásila vybitou baterii. Ale stihli jsmeto. Byly to samé zajímavé záběry. Nejvíce jsme se pobavili při scéně, kde Martin Kostlivý proskakuje papírovou stěnou. Měli jsme velké potíže s větrem, protože nám s onou stěnou nevýslovně cloumal. Nakonec se to ale zvládlo i přesto, že se nám papír několikrát roztrhl ...
Kromě Nezničitelného KOSTI jsme také začali s natáčením druhého dílu = Guardians of the Pilsen. Při první scéně jsme se velmi pobavili. Všechno jsme samozřejmě točili jako vždy několikrát. Když došlo na scénu, kdy zlí vojáci táhnou Kosťovu milovanou do své kosmické lodi, celé sídliště se na nás otáčelo a valilo oči. Kosťova dívka (Eva Grubrová) totiž vřískala jako o život ...
Následovala kratší bojová sekvence, při které si ublížili i ti, co stáli za kamerou. Celé natáčení jsme uzavřeli menším tanečním vystoupením, jehoš strůjcem byl (jako vždy) Martin Kostlivý.

Do Nezničitelného KOSTI nám zbývají natočit tři scény, takže by celý film mohl být do měsíce hotov. Guardians of the Pilsen se teprve rozjíždí a těžko říct, jestli je dokončíme do letních prázdnin.

Fotografie jsou již v galerii. Doporučuji zkouknout je ...


Poprvé, co Kosťa záměrně kazil záběr ...

15. března 2014 v 22:17
15. 3. Proběhlo 1. natáčení s naší novou herečkou Evou Grubrovou. Jednalo se o závěrečnou scénu, ve které dívka Kosťova srdce se mu vrhne kolem krku. Bylo to snad poprvé v historii, kdy Martin Kostlivý záměrně kazil záběr za záběrem. Objímačku jsme točili asi 20 x a pokažde kvůli Kosťovi. Ani se mu nedivím ...

Evu natáčení opravdu zaujalo, a už má domluvené role na dva filmy dopředu. Ale nejdříve musíme dokončit NK.

Stav filmu: Je natočeno téměř vše. Schází jen drobné dodělávky a samozřejmě potitulková scéna. Budeme se snažit, co nejdříve film dotočit, protože se na něj všichni moc těšíme.

Fotky jsou již nyní k nalezení v: Galerie - Fotky z natáčení - Nezničitelný Kosťa

Železný vlastenec je stále mezi námi, ale my to nevěděli ...

9. března 2014 v 21:38
Zní to skoro, jako věta z nějakého akčního filmu, ale je to tak. Už půl roku žijí členové našeho studia v domění, že IRON PATRIOT (kostým, potřebný k dokončení dvou roztočených parodických trailerů na IRON MANa 3) byl zničen = vyhozen do odpadu. Dnes se ovšem objevila zajímavá informace. Kartonový kostým se celou tu dobu válí pod postelí svého stvořitele = Petra Pittnera (to jméno hold mluví samo za sebe). Náš začínající kulturista totiž PATRIOTA nasprejoval jen z poloviny a od té doby na něj ani nesáhl. Chybí mu sice kousek nohy, ale to se dá snadno spravit. Konec konců, modrý sprej nám zbyl ještě z natáčení Kapitána Republiky. Dáme tedi PATRIOTA jak se říká "dopucu" a co nejdříve trailery dotočíme.

Kapitán Republika

9. března 2014 v 13:33

,,Už mě z toho bolí pusa ..."

9. března 2014 v 13:08
8. Března

Ve 14:00 Byl sraz na tramvajové zastávce Majakovského 10. Sešli jsme se tam ve 14:20 (vinou jednoho podřadného člena studia) a tak jsme nabarli trochu zpoždění.
Dotáčela se poslední scéna do prvního dílu historického seriálu (stále beze jména). Vše šlo jako po másle, až na jeden malý zádrhel: Zapoměli jsme doma scénář! Nakonec se ale vše vyřešilo a natáčení skončilo celkem časně a tak jsme si mohli dovolit procházku okolo natáčecích míst - do dalšího dílu.

V 16:00 měla podle plánu začít již 6. FKN. Začala ovšem až v 17:30 (opět vinou toho podřadného člena studia). Nebyla to ovšem obyčejná FKN. Již podruhé v tomto roce sloužila FKN pouze jako záminka k setkání se s novou herečkou - Evou Grubrovou, která se zprvu zdála nervózní a plachá, ale po půl hodině promítání jí "to pustilo". Na naše filmy říkala jen ,,To je fakt dobrý" nebo cosi, čemu nebylo přes její smích rozumět (zvláště ve spojitosti s Martinem Kostlivým - Kosťou). Při této příležitosti se hodí, abych uvedl jednu větu, které bylo mezi Eviným smíchem rozumět: ,,Už mě z toho smíchu bolí pusa"

Zároveň na FKN proběhla premiéra Kapitána Republiky = nejnovějšího filmu se 40 minutovou stopáží. Ten Evu opavdu zaujal a podala nám návrh, abychom Kapitána poslali do nějaké filmové soutěže (stejně jako nedávno - Krásku zvíře a zvířátko).

Dále jsme shlédli tkzv. SUPER BOWL k Nezničitelnému Kosťovi = roztočenému filmu, který bude snad i pokračovat epickým filmem Strážci Plzně (Guardians of the Pilsen) - v roce 2015. Vobou filmech si Eva, jak doufáme, zahraje jednu z hlavních rolí. Ale ta úplně nejhlavnější náleží samozřejmě Kosťovi.

Po promítání jsme Evě vylíčily všechny naše filmové historky a celou FKN jsme zakončily promítáním videí z YouTube (hlavně od GameBall)

Při natáčení i na FKN se zuřivě fotilo. Fotky už teď na Fotky z natáčení (v MENU)

Pán Prstenů: Plzeňani sobě

6. března 2014 v 17:09

Omlouváme se, ale na takhle dlouhém filmu se snad MUSELO něco pokazit, takže buďte prosím tolerantní ke zpožděnému zvuku ...


Když zkolabuje internet ...

5. března 2014 v 14:39
V první řadě se vám všem omlouvám, že na stránkách dlouhou dobu nic nepřibylo. Měli jsme problémy s internetem, takže se tu téměř měsíc neobjevila žádná novinka.

Čím bych začal?

1. Února jsme se v menším počtu sešli a promítli jsme náš film Pán Prstenů: Plzeňani sobě čtyřem dospělým lidem. Film sklidil veliký úspěch a tak jsme se všichni rozešli do svých domovů s úsměvem na tváři.

8. Února proběhla velká porada o dalším filmu. Protože sníh zmizel rychleji, než jsme mysleli, Pán Prstenů II. se ruší. Z několika návrhů jsme se nakonec shodli na tom, že vyhovíme Jakubovi Votrubci a natočíme krátký historický film. V případě, že by nám to opravdu šlo a bavilo nás to, bychom takovýchto filmečků natočili víc a mohl by z toho být třeba krátký seriálek. Po poradě jsme se po celý zbytek dne věnovali rozpracovanému projektu Kapitán Republika.

13. Února jsme se rovněž věnovali Kapitánu Republikovi.

15. Února proběhlo druhé kolo Velké soutěže Studia DRAKO. Reportáž ze soutěže se na stránkách objeví co nejdřív.

20. Února jsme se vrátili ke Kapitánu Republikovi a dotočili veškerý hraný materiál. Pak už jen střih …

22. Února jsme rozjeli natáčení historického "seriálu"(prozatím beze jména). První natáčení přineslo hned několik problémů.
- Martin Kostlivý (jedna z hlavních postav) musel odejít co nejdříve. Museli jsme s ním tedy natočit všechny scény, kde je on a po jeho odchodu zbytek.
- Dva herci měli džíny (ve středověku nesmysl), které jsme museli později barevně upravit v počítači.
- Docházela baterka na kameře.
- Setmělo se dřív, než jsme stihli vše natočit. Nakonec jsme dotočili celý první díl, ale třetina byla (světelně) nepoužitelná.


1. Února jsme se chvíli věnovali scénám do projektu Papírman 2 a pak jsme se snažili přetočit co nejvíce zkažených (tmavých) scén do historického "seriálu". Už chybí jen tři záběry, nějaký ten dabing a animace letících šípů. Jinak je první díl hotový a už je sepsán scénář na pokračování.

4. Února jsme dotáčeli nějaké scény do rozpracovaného projektu Nezničitelný Kosťa. V současnosti máme natočeno něco málo přes polovinu a chystáme se dokončit projekt co nejdřív. Nachystané je i pokračování Strážci Plzně (Guardians of the Pilsen), ale to až v dalším školním roce.

+
Podařilo se nám konečně uložit Pána Prstenů: Plzeňani sobě jako soubor AVI, takže ho můžeme po tak dlouhé době pověsit na net. Buďte ale prosím tolerantní (U tak velkého souboru snad muselo dojít k chybičce) - zvuk jde malinko pozadu …

Celkový stav:
Kapitán Republika je dokončen a premiéru bude mít na FKN, která proběhne 8. 3. - Poté se objeví i zde.

Náš nejdelší a myslím i nejlepší film Pán Prstenů se konečně objeví i na internetu.

Stejně jako reportáž ze soutěže.

Historický seriál se může pyšnit prvním dílem, ale na webu ho naleznete až za půl roku (i s ostatními díly).

Nezničitelný Kosťa a Papírman 2 se pomalu kompletují.


A plus k tomu všemu proběhne FKN, na které promítneme Kapitána Republiku a mimo jiné přijmeme novou herečku …