Březen 2015

Tak zase o trochu víš ...

28. března 2015 v 22:29
Dnes na natáčení Agents of H.E.L.M.E.T. věnoval Martin Kostlivý, člen našeho hereckého štábu a mimo jiné i učedník na truhláře, našemu studiu jeden perfektní dar.
Na praxi ve škole nechal vyrobit dřevěnou ceduli s nápisem: Studio Drako!
Prý nestihl výrobek nalakovat, ale i tak je perfektní! Tak nás tato malá událost zase posunula trochu víš v žebříčku profesionality. Teď už jen zbývá, založit si vlastní ateliér a ceduli přidělat na dveře ...

Co se týče natáčení AoH, zatím pokračuje hladce. Dnes jsme sice měli menší nepříjemný incident s mikrofonem... Nezkontrolovali jsme kabely a někde byl zřejě špatný kontakt. Zvuk prostě chybí. To ale dodabujeme. To nebyl ten největší problém.

Nejhorší bylo, že vyšlo na jevo, že někteří herci mají potíže s živým publikem. Přítomnost někoho cizího na place tedy vyvrcholila v absolutní nechuť natáčet. Upřímně řečeno, jsem rád, že to všechny kostýmy a rekvizity přežily bez úhony, protože rozzuření herci jsou schopni všeho ...

Zároveň jsme si na natáčení uvědomili pár nedostatků ve scénáři, které jsme tedy následně doplnili.

Začínající spolupráce s jinou amatérskou filmařskou skupinkou vypadá slibně. Už teď je scénář ke Strangerům a k jeho krátkým doplňkovým videíim (One Shotům) složitě propojeny se sekundárním vesmírem naší partnerské společnosti Ojík Record.

A ještě jedna informace na závěr. Už se zase blíží 1. Duben. Určitě si vzpomínáte, co se stalo na apríl minulého roku. Ano! Znovu vás čekají filmové srandičky. Tentokrát bude jen jedna a bude se týkat Nezničitelného Kosti ... Tak se těšte!

CHB: Bolíto Soldier

27. března 2015 v 17:44 Character Bio
Doháním resty ...
Agenti nabývají tvar ...

22. března 2015 v 11:13
Tak včera se opět natáčelo. Jako každý týden ...

Věnovali jsme se Agentům H.E.L.M.E.T.u
Natočili jsme pár menších scén, ale s novým stativem a celkově s naším experimentálním duchem jsme začali více pracovat s kamerou.
Některé záběry se ale tak nepovedly. Například problém se slunečními brýlemi. Hlavní představitel projektu Petr Linhart v roli Agenta Soulcona nosí sluneční brýle. V jejich odrazu byl ale vidět kameraman. Záběry jsou tedy často točeny ze strany apod.

V poslední době se také čím dál víc snažíme začlenit do našich projektů scény, které by film trochu zvěrohodnili. Například scény na veřejném zalidněném místě. Skvělým příkladem toho je scéna z Agents of H.E.L.M.E.T. , ve které se skupinka drsných agentů veze městskou hromadnou dopravou.

Při natáčení takovýchto scén existuje však jeden problém. Přítomní lidé, kteří nejsou členy hereckého štábu, mají sklon sledovat pohledem kameru, či herce ...
Nakonec jsme to nějak zvládli.

Skvěle se v průběhu natáčení formují jednotlivé postavy. Zpočátku se herci moc nevžívali do svých rolí, ale čím déle se točí, tím víc herci přiroste postava k srdci.


Zajímavé taky bylo, když se na natáčení utvořilo publikum dětí, které nás sledovalo a dokonce se i mírně zapojilo. Například když jedna holčička strčíla Martina Kostlivého do roury, kterou jste už mohli vidět jako vstup do laboratoře doktora Bolíto (!!! SPOILER ALERT !!!)

V rámci natáčení se opět zničila jedna z rekvizit. Klasika. Snad se nám Kelenovu hůl podaří slepit ...

Kdo by chtěl vidět fotografie z natáčení, najde je v Galerii ve složce Agents of H.E.L.M.E.T.


Kromě Agentů se také pohnul projekt, který bude následovat po nich. Již mohu prozradit (těm, kdo to zatím neví), že se projekt jmenuje Strangers a někteří už možná tuší, o čem to bude ...

Scénář je dopsaný a tady je i první plakát


Technická krize zažehnána

16. března 2015 v 21:48
Tak díky bohu, už opět máme přístup k internetu a rádi bychom se teď více věnovali těmto stránkám, YouTube a pro uživatele Facebooku se snažíme přidávat i nějaké informace tam.

V minulých dnech jsem trošku prolézal staré zapomenuté složky, archivy a emaily. Objevil jsem několik perel.

Jedna z nich byly fotografie, které pořídila statická kamera na premiéře NK2. Kdo jste tam byli, připomeňte si to a kdo tam nemohl být, podívajte se, záviďte a hlavně se těšte na další premiéru, která jak doufáme přijde brzy ...Další věc je, že mě kontaktoval někdo z filmové soutěže. Jak to teď ale bylo s tim internetem složité, bohužel jsem si to přečetl příliš pozdě...
Snad příště

Také se mi objevila zpráva od někoho, kdo se tady na strankách podepsal jako "ŽE by fanda"
Já osobně ho neznám, ale on si stěžoval, že "Pán Prstenů: Plzeňani sobě" není na internetu ke zhlédnutí. Tuto situaci trochu osvětlím.
Náš film obsahoval materiál, na který má prává Warner Bros a tak nám zablokovali to video. Byl zde revoluční nápad, nahrát ho tam znovu. V zájmu zachování našeho kanálu na YouTube jsem se ale rozhodl, že bude lepší autory neškádlit a raději se s tím smířit. Pokusím se film nahrát na Ulož.to, ale zatím nic neslibuju. Kdyby o film byl opravdu velký zájem, není problém se domluvit a mohu zaslat DVD (i se všemi bonusy ...)

Náš další projekt Cachny, který už je momentálně celý natočen a teď probíhá střih, můžete vidět již brzy. Budeme se snažit, šířit ho po Facebooku a samozřejmě bude i tady a na YouTube.
Foto z natáčení Cachen již můžete zhlédnout v Galerii.

Čtyři scénáře .... ssnad to zvládneme

14. března 2015 v 14:21
Jarní prázdniny uběhly jako voda a my jsme více než spokojeni s naší aktivní filmovou tvorbou, které jsme se po celý týden volna plně věnovali. Bohužel máme problémy s připojením k internetu, takže mi dovolte připomenout, že před pár dny měl narozeniny jeden z našich nejdelších superhrdinských filmů Kapitán Republika. Nezapomeňte zhlédnout, ať si připomenemete některé zábavné momenty ze našeho skromného superhrdinského universa ...
Kvůli technickým poroblémům se zastavily i práce na nových scénářích. Momentálně jsou rozepsány dva a další dva hotové čekají na natočení.

Doufejme, že se podaří zrealizovat všechny naše dobré nápady. Držte palce a hlavně sledujte naši činnost na youtube a facebooku. Lajkujte, sdílejte, nerdujte a těšte se, protože máme vážně velké plány!