Září 2015

24. Září je výjímečný den!

24. září 2015 v 1:00
Dámy a pánové, kluci a holky, dnešek (24. Září) je výjímečný hned z několika důvodů!

1) Přesně před rokem (24. Září 2014) byl oficiálně zveřejněn první sequel našeho universa. Jednalo se o superhrdinskou sólovku Papírman 2. Jediný recyklovatelný hrdina se svým druhým dílem tedy slaví narozeniny!

2) Přesně před rokem byly rovněž na internet uvedeny oba parodické trailery na IRON MANa 3, na kterých jsme pracovali přes rok a půl, ačkoli se jednalo o celkem jednoduchý projekt. IRON MAN 3 patří mezi naše úspěšné parodické trailery, kterým se rovněž hodláme věnovat i nadále. Budeme se ale snažit, vkládat do nich víc naší vlastní tvorby (i příběh), jako například Cachny.

3) Přesně před rokem se na našich webových stránkách objevila vůbec první zmínka o plánovaném projektu Agents of H.E.L.M.E.T.
Což už není tak dobrá zpráva, když si uvědomím, že projekt, který měl být opravdu jednoduchý a snadno natočitelný, po celém roce stále není hotov a co víc, nedvno se kompletně přepracoval scénář a natáčení se bude zahajovat znovu v Řijnu ...

No doufejme, že tetokrát se snímek opravdu natočí a že se s ním nebudeme patlat do příštího září ...

Přejte nám štěstí!

Strangers se blíží!!!

17. září 2015 v 8:49
První natáčení velkofilmu Strangers se blíží!
Již byly provedeny jisté změny na scénáři. Z hlediska lepší realizace jsme pozměnily některé exteriery a abychom film trochu více opepřili, pozměnili jsme některé texty a přidali pár hrubších až neslušných slov.
Zároveň jsme omezili množství speciálních efektů, abychom ušetřili práci, protože už takhle bude projekt velmi náročný, natož abychom se půl roku patlali s nějakými 3D efekty.
Sice by bylo nádherné a opravdu super, mít ve filmu počítačově animované bitvy, ale v našem amatérském podání a s naším množstvím času by animace nepůsobila příliš reálně ...

Další věcí je herecké obsazení, které jsme oproti původní sestavě trochu poupravili. Základní herci z předchozích filmů zůstávají ve svých rolích, ale někteří, se kterými jsme počítali, nakonec spolupracovat nebudou. Na jejich místa nastoupili noví lidé, ale stále zůstává jedna z hlavních rolí neobsazená. Pokusíme se sehnat někoho úplně nového a neposkvrněného žádnou předchozí rolí. A když ne, tak si tuto roli opět střihne někdo z klasických "křováků" (tím nemyslím Africké černochy, ale herce, kteří v našich filmech často hrávají křoví :)

Natáčení začíná v řijnu, ale máme co dělat, abychom to stihli. Vzhledem k tomu, že se dlouho nevědělo, zda se film bude vůbec točit, nemáme připravené kostýmy, vytištěný scénář a dokonce nám stále chybí některé lokace. Myslím například sídlo Strangers zevnitř.

Snad to všechno stihneme do prvního natáčení. Není toho rozhodně málo. Nechat potisknout oblečení = kostýmy Strangers (1. a 2. verez), vybrat lokace, vytvořit kulisy a rekvizity (štít, brnění atd.), vyrobit lepící fólii na automobil (auto Strange 1) atd.

Zároveň se Strangers se bude točit i krátkometrážní snímek Agents of H.E.L.M.E.T., který je ovšem připraven tak, aby nehrozilo riziko žádných velkých potíží s realizací.

Doufejme, že vše půjde hladce. U těchto dvou projektů pro změnu nemáme nastavenou uzávěrku, takže si můžeme dovolit menší skluz, ale samozřejmě, když dotočíme brzy, je to bonus.

Na závěr přidávám komixovou verzi plakátu:

Co bývalo, už není!

14. září 2015 v 19:10


Konec starých časů je pryč! Už nejsme jen parta amatérů s kamerou.
Teď jsme parta amatérů s kamerou a Go Prem!

Tím, že se snažíme doplňovat náš inventář techniky, posouváme kvalitu našich filmů výš. Jen za poslední měsíc jsme měli téměř 100 zhlédnutí. Což není mnoho, ale v porovnání s rokem 2012, kdy jsme neměli ani jedno zhlédnutí, je to veliký úspěch. 5ekl bych, že za to můžeme z části vděčit právě moderním technologickým vychytávkám, které teď máme!

Uvidíme jak do budoucna. Už máme na seznamu přání dost položek. Momentálně nejčerstvěší je efektový program Adobe After Effect, od nějž si slibujeme uchvacující vizuální podívanou ...

V blízké době chystáme další Go Pro test footage. Tentokrát bychom se zaměřili na záběry z jedoucího auta, nebo například akci v dešti a samozřejmě slow motion.
Těšte se!

Je rozhodnuto!

10. září 2015 v 8:12
V Sobotu 5. září proběhla začáteční porada letošního školního roku, týkající se filmového programu v tomto roce.
Pojali jsme ji ve formě pikniku a cca čtyři hodiny jsme debatovali o rozpracovaných námětech a hlasovali jsme pro nejlepší z nich.
Bohužel se nedostavili všichni členové a tak se závěrečné rozhodnutí zpozdilo o pár dní, než jsme subjektvině dojednali i snimi.

Závěrečný verdikt pro tento školní rok:
Po náročné debatě s herci bylo nakonec rozhodnuto, že se opravdu od řijna budeme věnovat dlouhodobě připravovanému projektu Strangers.

Kvůli technickým potížím se zpozdila i produkce rozpracovaného čtyřdílného cyklu Agents of H.E.L.M.E.T.
Včera byl dokončen náhradní scénář, který shrne všechny tyto čtyři díli do jednoho krátkého filmu, který budeme rovněž natáčet od řijna.
(Původní materiál, který jsme natáčeli v uplynulém půlroce bude v tomto krátkém náhradním projektu použit minimálně)

Oba projekty se naplno rozjedou začátkem řijna. Doplňkové materiály zatím nejsou k mání. Můžeme zveřejnit maximálně jeden concept art plakát:


Čekáme na Sobotu!

3. září 2015 v 8:40 Jiné
V poslední době bylo práce víc, než jsme čekali. Obrovský nával záběrů, čekajících na střih v kombinaci s technickými problémy vytvořili neprostupnou barieru nejen k webovým stránkám, ale i ke kameře a další technice.
Všechny problémy pomalu překonáváme. Staré návyky mizí, nálada se zlepšila, celkově jsme se uvolnili ...

Filmy z letošního Letního tábora Studio DRAKO se zpracovávají. Mimo ně máme i mnoho další práce. A to nejen ve filmové branži, ale začátek školy nás opět začal ve filmové tvorbě značně zpomalovat. Budeme muset přejít z prázdninového režimu opět do dlooooouhého celoročního víkendového natáčení. )

I ve filmovém štábu nasatly změny. Někteří lidé odešli, jiní byli dokonce vyloučeni a jiní, které jsme už dávno odepsali se najednou vracejí.

V sobotu máme naplánovaný sraz, na němž se dohodneme na filmovém programu do příštího školního roku. Je dost možné, že právě kvůli technickým potížím se některé naplánované projekty odloží, či dokonce zruší a vrhneme se na něco jiného. Zatím není nic konkrétního určeno. Máme jen na zimu naplánovaný jeden krátký projekt (parodický trailer, který plnájueme už od loňských vánoc).
Na jarní prázdniny bychom se chtěli zaměřit, stejně jako loni. Kdo to neví, o jarních prázdninách 2015 jsme za necelé tři dny natočili úspěšný snímek Cahny, který trhá rekordy i mimo Plzeň (dokonce i mezi odborníky z Barandova)

V následujícím roce se také chystáme rozšoupnout s naší novou technikou. Kupříkladu počítačová 3D animace, které se začíná slibně rozvíjet, se určitě v našich filmech (byť jen minimálně objeví).


Po této sobotě bude mnoho věcí věcí jasnějších. Zatím nemůžeme nic říci určitě ...