Říjen 2015

Kosťa a Pap v ulicích!

26. října 2015 v 13:31
Nejnovější natočený materiál nás opět utvrdil v myšlence, že připravované projekty budou opravdu stát za to. Ačkoli považujeme Agents of H.E.L.M.E.T. pouze za takový spojovací prvek mezi již dokončenými flmy a připravovanými Strangers. I tak ale příběh "elitních" agentů zaujme. Doufáme. Projekt je totiž plný zajímavých scén a dějových zvratů. Kupříkladu natáčení na veřejné ulici, konkrétně na tramvajové zastávce Sady Pětatřicátníků, byl zajímavý zážitek při natáčení samotném a snad i ve filmu.

Z centra města jsme se ale přesunuli trochu stranou. Na Roudné byl klid, ovšem kdyby jste se tamudy prošli v sobotu odpoledne a chtěli si užít hlavně krásného slunečného dne, možná by vás trochu zaskočilo, když by kolem prošel Papírman a Nezničitelný Kosťa!
Je tomu opravdu tak! Strangers jsou v plném proudu, ale komplikacím jsme se nevyhnuli! Potíže s nedostatkem interiérů a nadměrným množstvím postav společně na place činí z projektu skoro až nerealizovatelné dílo! Prozatím jsme se rozhodli pracovat v klidu. Místo složitých komparzových scén jsme se pustili do krátkého úseku, který dokonce není ani členěn jako jednotlivá scéna. I tak je ale důležitý, protože bude podkladem pro grafické úvodní titulky!
I mínění o hudbě se pomalu mění. Namísto původního nápadu, vyplnit tiulky OST soundtrackem, na kterém se momentálně pracuje, pravděpodobně v titulkách uslyšíte náladovou tématickou písničku, kterou jsme nedávno objevili v archivu šedesátkových desek.

Ano! Možná už vás to napadlo, když už uvažujeme i o výběru hudby, střih již byl zahájen. Zatím sice není moc co střihat, ale i to málo, co už máme, je třeba začít zpracovávat, protože až se materiál nakupí, nebude už tak lehké vše s přehledem zvládat.

Na závěr už takhle docela dlouhéo textu mi dovolte pár informací:
Projekt Agents of H.E.L.M.E.T. se pomalu naplňuje záběry. Již máme zfilmovánu cca polovinu scénáře a hodláme projekt co nejdříve dokončit. Jen pro zajímavost, projekt byl naplno zahájen poslední víkend v září. Už od samého začátku byl zamýšlen, jakožto nízkorozpočtový snímek a tedy i snadno a rychle natočitelný, a když po necelém měsíci vidím, že archiv záběrů je naplněn už zkoro do poloviny, musím uznat, že tentokrát jsme pro změnu dostáli svému slovu ...
Snad už jsme se naučili správně odhadovat náročnost a stopáž projektu (před dvěma lety, když jsme nastínili první námět našeho Pána Prstenů, jsme film odhadovali na 20 minut. Nakonec se z toho vyklubalo 75 minut!)

Vyhlášení soutěže o francouzský komiks proběhne zítra. Po oficiálním vyhlášení výsledků bude celý komiks Papírman (2015) zveřejněn zde, v rubrice Galerie/Komiksy/Papírman (2015)
Stejně tak Unboxing.

Za dočasnou nedostupnost komiksu i unboxingu se omlouváme!

Unboxing #1 (komiks Papírman & plakát Strangers)

25. října 2015 v 15:15
Vůbec první Unboxing Nezávislého Filmového Společenství Studio DRAKO.
Podívejte se, jak vypadá náš nový komiks a trochu se nalaďte na vlnu Strangers, protože oni přicházejí!


Celý komiks Papírman najdete v rubrice Komiksy/Papírman (2015)/ČR nebo FR

Plodný začátek nového projektu!

19. října 2015 v 13:46
17. 10. se zapíše do seznamu významných dnů Nezávislého Filmového Společenství Studio DRAKO. Čím je toto datum tak významné?

17. řijna 2015 jsme totiž na place vůbec poprvé vytáhli scénář nšeho velkofilmu STRANGERS. A nejen vytáhli, ale i natáčeli dle něj! Natáčení STRANGERS bylo tedy oficiálně zahájeno. Hned první den se však vyskytly potíže. Jeden z herců nedorazil! Sice se omluvil, ale bylo už pozdě natáčení rušit. Pokusy o shromáždění jiných herců selhali a tak jsme se rozhlodli natáčení uskutečnit, ale jen s herci a rekvizitami, které byli po ruce.
Rozhlodi jsme se pokračovat dle původního plánu. A povedlo se.

Za cca tři a půl hodiny jsme zmákli čtyři scény. Ani jedna sice není kompletní, ale jejich součet dává dohromody cca dvě a půl celé scény. Po následujících výpočtech jsme zjistili, že naplno splňujeme natáčecí plán. Ba dokonce jsme napřed. Statistika udává, že pokud budeme pracovat každý víkend a natočíme vždy dvě scény, budou oba projekty (Agents of H.E.L.M.E.T. i Strangers) do letních prázdnin dotočené a cca dva měsíce se bude film dokončovat. Jak to tak bývá, tah se určitě zmírní ve chvíli, kdy už bude naprostá většina natočená a zbydou jen náročnější scény.

Zatím si dovoluji jen říci, že film STRANGERS bude do Vánoc 2016 dokončen. Samozřejmě v přímadě, že nenastanou nějaké složité problémy. Co se týká Agents of H.E.L.M.E.T., je nejisté, jak dlouho bude projekt ještě probíhat. Obsazení je náročné a v kombinaci s natáčením Strangers se může realizace zásadně zpomalit. Uvidíme.

Abych ještě v rychlosti shrnul sobotní natáčení:
Natáčeli jsme dvě scény do Strangers a dvě scény do Agentů.
Začnu agenty (to zajímavější si nechám nakonec):
Dvě scény ze záporáckého sídla přinesly plodné ovoce. Hlavní záporák se nám začal trochu víc otevírat. Jeho pocity, zvyky a celková osobnost se náhle ukazuje v plném světle. Je trochu jako dítě. Svědčí o dom modrá kravata se sněhulákem, hračky ,vystavené na stolečku, a korunou všeho je kobereček s potiskem silnic a domečků ...
Tento pohádkový motiv však narušuje celková temná atmosféra projektu, dva grázlové, kteří na dětském koberečku mlátí neúspěšného agenta a samotný fakt, že výjev, jenž vidíte na obrazovce pochází ze záporáckého doupěte. Na scéně nechyběla ani krev a k překvapení všech i procítěné opravdové herectví.

Strangers:
Klíčové týmové scény se nekonaly. Natáčeli se dvě sólovky. Na plátně se objevil samotný Papírman (v novém kostýmu) a krom něj i největší drsňák James Stone (ANGRY-MAN). Nechyběl ani ředitel H.E.L.M.E.T.u.
Natáčení obsahovalu spoustu easter eggů. Už jen samotná scéna "Papírman se dívá na televizi" nabízela mnoho možností, jak propagovat další projekty.
I přes fakt, že scéna měla vážný, až trochu akční obsah, herci se skvěle bavili. Někteří se k nám vrátili po delší době (Petr Pittner), jiní naopak pokračovali v zaběhnutých kolejích. Ale i tak je výsledek vynikající. O tom svědčí už jen fotky ...

Což mě přivádí k syndromu sekundární kamery, který se momentálně vyskytuje stále častěji. Kameramané Filmu o Filmu se totiž snaží až moc! Záběrů ze zákulisí je pomalu víc, než hlavních záběrů a počet fotografií se pohybuje kolem stovky. + -


Takže ve výsledku, ikdyž to nejdříve vypadalo, že celou sobotu prosedíme doma, jsme odvedli velký kus práce a získali jsme kromě skvělého materiálu i mnohem víc. Myslím tím například část kostýmů do Strangers, jejichž výroba by zabrala hodně času ...
Den poté samotný fakt, že se výroba kostýmů pohnula, způsobil, že se skutečná výroba opravdu rozjela. Lepidlo a papíry mizeli rychlostí blesku a dokonce už jsme použili i složitější způsoby výroby. Např. dvouprvková epoxidová pryskyřice.
Ještě nějaký čas kostýmy zaberou, ale asi to nebude tak hrozné. Objevují se totiž nové možnosti a levnější a stejně kvalitní řešení problémů ...


Ve výsledku jsme ale spokojení a už se těšíme na příští natáčení. Snad zase bude co točit a snad se to zase tak hezky povede!

Strangers zahájil Nezničitelný Kosťa

12. října 2015 v 13:55
Vůbec první natáčení velkofilmu Strangers je za námi. Vždy, když se startuje nový projekt, zajímá mě, co bude náplní zahajovacího natáčení. Teď už to víme.

Projekt Strangers krom samotnho filmu obsahuje i několik vedlejších souvisejících projektů. Například vlastní soundtrack, řadu plakátů a trailerů, ale hlavně tři doplňkové snímky (takzvané ONE SHOTy). Tyto krátké dovětky jdou ruku v ruce s hlavním filmem a zahrnujeme je tedy do celkového projektu Strangers.

První natáčení Strangers se tedy týkalo jednoho One Shotu. Hlavní film tedy ještě zahájen nebyl ...
Hned při prvním natáčení jsme si zavzpomínali na staré dobré časy superhrdinských sólovek. Konkrétně na Nezničitelného Kosťu. Startovní modrý kostým nám opět nabudil melancholickou náladu. I tak ale natáčení celkem odsýpalo. Natáčení se ukončilo dříve, protože jsme vybyli obě baterky. I tak je ale natočený materiál použitelny, ba dokonce velmi povedený.


Natáčení se vleklo celkem dlouho. Sceny sice nybyli moc náročné, ale jednalo se o konverzační scénu mezi dvěma postavami a někteří z herců mají občas problémy, zapamatovat si delší náročné texty. Nakonec se ale vše zvládlo a s výsledkem jsme velmi spokojeni.

Na příští týden máme naplánovanou tvorbu nového videa. Dostavili se jisté dotazy typu: ,,Kdy už vydáte nové video?" a tak jsme se rozhodli zabrat. Už delší dobu se chystáme zveřejnit pár nových videí. Brzdí nás jen skutečnost, že nemáme tato videa natočená ...
Mohu prozradit, že nadcházející snímek se bude týkat hodně hudby. Víc uvidíte již brzy. Snad!

Práce stojí, ale i tak sklízíme úspěch!

8. října 2015 v 8:55
Nejnovější záběry z posledního natáčení našich Agentů jsou opravdu zajímavé. Poprvé jsme použili umělou krev a navzdory kritickým poznámkám některých členů štábu, nakonec krev na záznamu vypadá opravdu reálně a chystáme se ji vytasit v blízké budoucnosti.

Fotky již nyní v galerii!

Preprodukce Strangers se však zpozdila. Současně se totiž pracuje na dvou dalších projektech. A to nepočítám nedostřihané snímky z Letního tábora Studia DRAKO. Jeden z projektů má naplánovanou uzávěrku zhruba do poloviny řijna a druhý cca do Vánoc.

Kromě nové práce také sklízíme úspěch se starými projekty. V uplynulých týdnech jsme se totiž zabývali rozšířením povědomí o naší tvorbě někam dál. Viditelně to pomohlo, neboď statistika ukazuje, že za poslední měsíc jsme na YouTube nám masivně vzrostl počet zhlédnutí. Cca 350 zhlédnutíé není třeba pro Martina Rotu zase tak moc, ale my jsme za to opravdu rádi. Přece jenom, celý první rok naší existence jsme neměli ani jedno zhlédnutí.
Samozřejmě jsme ve statistikách objevili lecos. Například nejvíce dislikeu má trailer na Pána Prstenů: Plzaňani sobě - trailer 2. Vzhledem k tomu, že LOTR je po světě celkem oblíbená značka, je očekávatelné, že nějaká parta amatěrských filmařů je nebude moc zajímat ...

Novinkou jsou i anglické titulky u našeho parodického projektu Cachny. Právě tam zhlédnutí vzrůstají nejvíce. A objevil se tam i nějaký ten like. (dislike žádný)
Chachny tak obsadili místo našeho nejsledovanějšího a nejoblíbenějšího snímku.
Takže úspěch!


Strangers se s kamerou možná střetnou trochu později!

5. října 2015 v 13:40
Jsme skoro v půlce řijna a natáčení Agents of H.E.L.M.E.T. (2. verze) odsýpá! Již máme za sebou tři natáčecí dny a hodláme jet dál bez přestávky. Ale i tak nás stále čeká velké množství práce. Současně připravujeme náš "velkofilm" Strangers, který je velmi náročný, co se týče kostýmů, rekvizit a lokací! Stále nám zbývá vybrat několik filmových lokací a většina kostýmů se zastavila v průběhu ranných fází příprav. Myslím například nový štít Kapitána Republiky (starý stojí za pendrek), který se od prvotní fáze (získání tvaru) válí beze změny mezi ostatními rozpracovanými maskami, kostýmy a haldou papírů s vypsanými potřebnými úkoly.

Vzhledem k náročnosti doplňkových souvisejících projektů se natáčení Strangers asi trochu zpozdí. Projekt však není předem omezen časem (narozdíl od Nezničitelného Kosti 2). Uzávěrka tedy není přesně nastavena, ale i tak bychom rádi měli cca za rok film hotový, nebo alespoň dotočený.

Preprodukce však jede na plné obrátky. Zveřejníme zatím jen malou ochutnávku: nový "plakát" = logo Strangers, které budediváky provázet celým filmem na kostýmech hrdinů, na DVD a bůh ví, kde ještě ...