Listopad 2015

Oslava osmnáctin měla filmovější nádech, než jsme očekávali!

30. listopadu 2015 v 13:33
Poslední dobou se oba roztočené projekty nějak zadrhávají. Poslední natáčení bylo před dvěma týdny! Natočený materiál tedy nepřibývá, ale hmotné části filmu začínají nabývat zajímavějších tvarů. Kupříkladu štít Kapitána Republiky získal pryskyřicový nátěr a je připraven na barevný nátěr.
Mimo jiné proběhla oslava osmnáctých narozenin jednoho z našich členů. K této příležitosti mu Studio DRAKO za jeho zásluhy na filmech věnovalo hned dva dary. Jednalo se o ocenění za tvrdou práci i s DVD, na němž byl surový materiál z jeho vůbec prvního natáčení. Hlavním darem ovšem byla karetní hra. Vůbec první karetní hra Nezávislého Filmového Společenství Studio DRAKO. Konkrétně s motiv OSDCU. Hra nese název KÁMEN, NŮŽKY, PAPÍR! a funguje na principu přebíjené. Na každé kartě je jedna postava OSDCU a u ní příhodné personálie. Síla, rychlost, moudrost, odhodlání, přesnost v boji, příslušnost k týmu a označení fajfka nebo křížek, symbolizující, zda byla postava zfilmována či ne.
Karet je v balíčku 41, ale dost postav zde chybí. Pár civilů, skoro všechny postavy z roztočeného projektu SUPER, a mimo jiné i samotní zakladatele superhrdinské plzeňské komunity First Strangers.
Tvorba tohoto velice originálního daru přinesla chutné ovoce. Byla vytvořena velká většina charakterových concept-artů i u postav, které až do nedávna setrvávaly jen na papíře.
Chybička se jako vždy vloudila, ale výsledek byl i tak působivý.


Po nocích oslavenec a jeho hosté debatovali o filmové scéně, takže jsme u našeho tématu přeci jen zůstali.
Oslava byla užitečná také proto, že se na ní zrodilo mnoho nových nápadů a potvrdilo se pár předpokládaných teorií. Mezi některými členy teď koluje pár tajemství. Pouze dva organizátoři jsou zapleteni do vánočního překvapení a pár dalších se teď podílí na dalším utajovaném projektu.

Kromě oslavy proběhla v pátek porada vedení. Mluvilo se o drobných změnách ve scénáři, o plánech do budoucna, o nových námětech atd. V závěru jsme došli k tomu, že naše plány jsou tak obsáhlé, že buďto bude trvat hodně dlouho, než se všechny zrealizují, nebo jich většinu odložíme stranou, a kdo ví, třeba je někdy někdo nalezne a OSDCU bude znovu vzkvétat...

Studio DRAKO - Promo shot

17. listopadu 2015 v 14:35

Mnoho novinek!

17. listopadu 2015 v 13:36
Půlměsíční zpoždění oproti původnímu plánu jsme se snažili včera dohnat. Naplánováno bylo 12 scén. Natočilo se asi osm, ale nejsou to kompletní obrazy. Jedná se spíše o takové útržky. I tak jsme ale s výsledkem natáčení celkem spokojeni. Tentokráte jsme se s kamerou vypravili do technického zákoutí Strangers a do sídla Agents of H.E.L.MN.E.T.
Dokonce byl mírně upraven scénář a vzniklo zde místo na jedno cameo Agenty Rafaelová, která se původně příběhu neměla účastnit vůbec.
Kromě těchto převážně konverzačních scén (se kterými jsme jako vždy měli problémy) jsme ale znovu vytasili elitní komando H.E.L.M.E.T. Soldierů. I zde se scénář trochu proměnil. V zájmu působivého celku jsme využili příležitosti a vojákům H.E.L.M.E.T.u jsme pořídili psí posilu.
No těšte se!


Kromě natáčení samotného jsme se u klavíru pokoušeli o umělecký hudební počin. Na základě nedávno vytvořených soundtracků ke Strangers jsme volně improvizovali a dost jsme se pobavili. Následovala debata o rozpracovaných projektech. Například LEGO Stranger, nabo velkolepý návrat k rozpracovanému scénáři, který až do nedávna nesl název OSDCU Suicide Squad, ale před pár dny získal oficiální jméno FFF. Jedná se o zkratku, jejíž plné znění vám zatím prozrazovat nebudeme ...

Zde bych chtěl vyvrátit z omylu ty z vás, kdož pokládají za bnutnost scénáře okamžitě a bez výjimky zfilmovat. Důvod, proč naše Nezávislé Filmové Společenství Studio DRAKO produkuje stále nové a nové příběhy ze superhrdinského světa. Navzdory rozhodnutí, že po Strangers opustíme superhrdinskou scénu Plzně se ale vynořují stále nové a nové nápady. Proto zde volíme cestu: zaznamenat nápady do scénáře, který se ale s velkou pravděpodobností nenatočí. Jedná se o takovou standardní scénaristickou činnost. Prakticky jen ukládáme příběhy do velké krabice a nepočítáme s tím, že tuto krabici někdy v budoucnu otevřeme ...

Další zajímavostí uplynulého týdne je i přednáška o filmové hudbě, kterou vedl režisér SD Adam Kůs a díky níž se opět počet našich fanoušků o něco málo zvěrtšil.

Asi poslední novinkou je současná akce conceptartování všech našich postav. Myslíme tím postavy ze superhrdinskéjho světa OSDCU. Tyto pokusy snad již brzy uvidíte sami.

Taková je tedy situace. Jak vidíte, neflákáme se. Tak nám držte palce, ať nám to vydrží!

Natáčení stojí, úspěchy přibývají ...

8. listopadu 2015 v 18:49
Jak jsem se již zmínil, natáčení agentů i Strangers se zastavilo. Ačkoli jsme měli skoro týdenní prázdniny, natáčení se domluvilo až na předposlední den a ještě ke všemu se natočily jen celkem čtyři použitelné záběry. Zbytek bych označil jako znouzecnost. Ve výsledku mohu tedy prohlásit, že se nenatočilo nic!

Další víkend se také nenatáčelo. Za to však proběhlo slavnostní ukončení festivalu Bonjour Plzeň a s ním byly rovněž vyhlášeny výsledky soutěže Komiksin, do kterého jsme se nedávno zapojili. Náš výtvor Papírman 2015 zvítězil a obdržel jednu ze tří cen. Ceny se udělovaly za originalitu zpracování, originalitu příběhu a oblíbenost u diváků.
Náš Plzeňský superhrdina získal cenu za originalitu příběhu. Cena samotná není peněžní ani nijak závažně hmotná, ale rádi si tento úspěch připíchneme na naší zeď chlouby.

Když už jsem u těch úspěchů, nutno také zmnínit fotku, kterou jsme dnes získali a zařadili do archivu. Jedná se o snímek, který nám krásně dokazuje, že se povědomí o naší skromné filmařské společnosti přeci jen rozšiřuje. Fotografii umísťuji pod článek. Schválně, jestli si všimnete ...Jak jste si asi všimli, Unboxing krátcer po zveřejnění zmizel z internetu. Bylo to proto, že dílo, přihlášené do Komiksin nesmělo být zveřejňováno před vyhlášením výsledků soutěže. Nyní tedy Unboxing znovu zveřejňujeme a s ním i (jak jsme slíbili) HD verzi komiksu Papírman 2015 a to jak v češtině, tak ve francouzštině. Naleznete je v rubrice Galerie/Komiks/Papírman/ČR nebo FR. Doufáme, že se bude líbit. Přece jen má velmi originální příběh :)