Prosinec 2015

Nezničitelný Kosťa v Bille!

29. prosince 2015 v 10:48
Byla to pro nás opravdu velká čest, když se jeden z našich motivů, konkrétně Nezničitelný Kosťa, objevil v regálech obchodního řetězce Billa!


Nebylo to málo práce! O obchodních podmínkách produktu jsme se s nákupním řetězcem Billa a se zástupci značky Vocílka dohadovali celé měsíce. V rámci dohody jsme se nakonec museli vzdát naprosté většiny výdělku z produktu. Momentálně náš zisk činí asi 2,5 korun českých za jeden prodaný výrobek.
Od samého začátku nám ale o peníze nešlo. Už jen samotný fakt, že v obchoďáku v regálu spatříte nápis Studio DRAKO a nad ním dokonce i jednoho z našich čelních protagonistů, je pro nás jako zlatá cihla. Natož, když se této šunky prodá za den třeba 50 kusů! Tolik lidí si může přečíst nápis a to je pak může dovézt až na naše stránky, nebo na náš kanál na YouTube.

Jak je tedy evidentní, v první řadě nám šlo hlavně o reklamu. Samozřejmě nic není zadarmo! Výměnou za tuto poctu jsme se zavázali k propagaci obchodního řetězce Billa v našich filmech. A už jsme začali.
Párkrát už jsem zaslechl (při promítání denních prací z natáčení doplňkových materiálů Strangers), že jeden určitý záběr je opravdu hrozný!
Jedná se o scénu, v níž kněz Benedikt Řehoř (Jan Schweitzer) podává igelitovou tažku Nezničitelnému Kosťovi (Martinu Kostlivému). Na tašku je asi půlminutový pohled a je tak jasně viditelné i logo na tašce, a tím je právě Billa.

Teď je snad už jasné, že záběr byl záměrem.
A věřte, že žlutou igelitku v budoucnosti v našich filmech uvidíte ještě někoikrát!

O uvedení tohoto výrobku jsme usilovli skoro rok. Krátce po uvedení Nezničitelného Kosti se tato myšlenka vynořila a domluvit se s majiteli dalo opravdu hodně práce.
Nu doufejme, že půjde produkt na odbyt. Rádi bychom Nezničiteného Kosťu v supermarketech vídali ještě dlouho...

Můžete nás pdpořit!

Devět scén za plánem!

14. prosince 2015 v 13:47
Po dlouhé době se náš kolektiv znovu sešel a znovu odstartoval řetězec dlouhých sobotních štací. Za měsíc listopad jsme totiž nabrali obrovský skluz. Kulturní akce na začátku Prosince ještě více zpozdili práce, takže oproti plánu, který jsme nedávno vypracovali, abychom mohli kontrolovat stav filmu, jsme teď nabrali měsíční zpoždění. V současné době máme skluz 9 scén!

V sobotu se toho nenatočilo moc. Díky slunci, které teď zapadá brzo, a kvůli blížícím se svátkům jsme nemohli natáčet nějaké dlouhé scény. I tak jsme ale rádi, že jsme měli možnost se alespoň trochu dostat do pracovního rytmu.
Skluz chceme co nejrychleji dohnat! Na vánoční prázdniny už máme smluvené jedno z náročnějších natáčení. Už se těšíme, ale prioritou je teď dohnat plán!

Doufáme, že brzy se vše v dobré obrátí. Až nasněží, plánujeme natáčení interiérových scén, ale kromě nich nás možná trochu zbrzdí vánoční projekt The Santa. Ať tak či onak, jsme teď plni energie. Odpočinek máme za sebou a teď nás čeká práce! Doufejme, že její výsledky budou stát za to!

PS: Na leden máme naplánovanou jednu nevšední akci, která vyžaduje přítomnost naprosté většiny herců. O detailech vás budeme informovat ...

Mikuláš ztratil plášť ...

6. prosince 2015 v 9:57
,,Mikuláš nechodí pozdě, Frodo Pytlíku. Ani moc brzy. Přichází přesně pátého dvanáctý."

,, Ale dnes je šestého!"

,,Huh!"

Včera 5. 12. jsme s několika nejodvážnějšími herci SD vyrazili do ulic rozdávat radost dětem. Skupinu vedl ostřílený herecký vlk Martin Kostlivý a představoval Mikuláše. Hned za ním kráčel anděl v podání Kateřiny Flídrové a kolem se nekontrolovaně pohybovali tři čerti Petr Pittner, Jan Vaňous a Adam Kůs.

Za čtyři roky této činnosti jsme konečně měli i anděla, který byl v minulých ročnících ,,na mateřské dovolené". I čerti se zlepšili. Pro nabuzení atmosféry jsme dokonce konečně použili červené oční čočky, které jsou stále připraveny na natáčení Strangers.

Rezavé řetězy, načerněné obličeje a jiskry, které létaly, když největší čert škrtl vidlemi o zem, působily opravdu strašidelně. U dětí nechyběl pláč, ale také sarkastické posměšky. Objevilo se i dost "petarďáků", ale nakonec jsme to všichni přežili ve zdraví.

Pravda, problémy se dostavili. Andělovi se neustále rozvazovali tkaničky, jeden z čertů si zapomněl vypnout zvonění na telefonu a Mikuláš málem dostal astmatický záchvat. Naštěstí jsme celou akci včas rozpustili, snědli jsme zbylé sladkosti a vydělané peníze šly z velké většiny (až na jeden díl) do kasičky Studia DRAKO. To také podnítilo vznik "finanční knihy", ve které náš hlavní matematik Jan Vaňous zavedl přehledný systém zápisu vkladů a výběrů ...

V rámci příprav se opět hodila naše kreativní duše. Křídla pro anděla, Mikulášova čapka, to všechno bylo vyrobeno vlastnoručně. Autorská je i Mikulášova berla, ale ta ještě zůstala po Pánu Prstenů: Plzeňanech Sobě

Kromě dobrého pocitu jsme si ale užili i mnoho srandy. Například jsme obešli pár zlobivých členů SD. Také jsme se dost nasmáli, když si Mikuláš ještě před akcí stěžoval, že nesnáší písničku ,,Mikuláš ztratil plášť" a hned první dítě, které jsme potkali mu právě tuhle písničku zazpívalo ...

Jak je tedy vidět, pátý prosinec jsme si opravdu užili. Už se těšíme na příští rok!