Leden 2016

The Santa - Teaser

29. ledna 2016 v 10:55

Bojíme se slunce!

21. ledna 2016 v 13:56
Nedávno napadl sníh a zatím se drží. Proto se teď dokonce i přes pracovní týden věnujeme natáčení našeho zimního projektu.

Ačkoli to nemáme ve zvyku, uprostřed pracovního dne jsme se sešli na zasněženém poli a natáčeli jsme náš vánoční projekt. Po dvou natáčecích dnech je natočena asi čtvrtina celkového materiálu. Jde to docela rychle, ale i tak se každý den bojíme, když vysvitne slunce. Máme strach o náš sníh. A tedy i o náš film!
Doufáme, že se nám podaří snímek dokončit a natáčení si opravdu užíváme. Dokazuje to pár fotek ...


Santa musí přitvrdit!

19. ledna 2016 v 15:27
Netradiční čas (Pátek) nám přinesl také netradiční natočený materiál. Pustili jsme se totiž do realizace našeho vánočního projektu, jehož námět již minulé zimy marně čekal na realizaci.

Krátce po natočení Cachen byl totiž vytvořen nový námět s podobným charakterem. Jednalo se o podobnou satiru, ale tentokrát místo hororů kritizovala současný jev modernizace pohádek. Mám zde na myslí například Sněhurku v těžké zbroji a mečem, jak kosí své protivníky v nedávném filmu od Disneyho ...

V našem námětu hlavní roli získal Santa. Jak by tento hodný stařík mohl někomu ublížit? Když ale jde o zachování podstaty Vánoc, nebojí se a klidně vám jednu natáhne. V kostce příběh ukazuje kritickou situaci: Vánoce se pohybují nad propastí nicoty a je na Santovi, aby je zachránil. Musí se změnit a přitvrdit, aby se mu podařilo oponovat zlu, které je zde ztvárněno v podobě vánočních démonů a jejich vůdce temného vánočního elfa. Jelikož se jedná o parodický trailer, závěr příběhu není stanoven. Scénář končí otevřeně, ale celkem jasně ...

Nicméně natáčení již započalo! Jan Schweitzer v roli Santy si sice zahrál jen na chvíli, ale stálo to za to. Natáčela se úvodní scéna, v níž vystupuje jen Santa samotný a jeden z vánočních démonů, který po té, co rozmačká dárky a srazí stromeček k zemi dostane sám pěkně za vyučenou ...
Natáčení samotné ani nebylo tak náročné, ale přípravy nám zabraly něco přes hodinu. Ozdobit strom, zabalit dárky, namaskovat herce apod.
Nakonec ale vše dopadlo dobře. První scénu máme za sebou, a dokud se drží sníh, plánujeme film co nejdříve dotočit. Vzhledem k tomu, že obsahuje dost efektových záběrů bude ale střih trvat déle ...

Na film si ještě počkáte, ale prvních pár fotek je již v galerii a zde přikládáme ještě detail na vánočního démona...


Jsme připravení!

14. ledna 2016 v 8:09
Poslední týden proběhl ve znamení tvrdé práce. Nebyla to jen práce fyzická, ale spíše psychická. Náš organizační tým se totiž hned několikrát sešel, aby projednal okolnosti našich rozpracovaných a připravovaných projektů.

Blíží se čas Santy! Sněhu nám sice moc nezbylo, ale doufejme, že v blízké době se opět vrátí. Santa samotný si ale před kameru vystoupí již zítra! Začínáme úvodní interierovou scénou z povánočního obýváku. Santa si už zašpiní ruce a tak by natáčení mohlo být zajímavé...

Kromě starého bělovlasého pána se nám ale vrátí asi i náš oblíbenec s kudrnatými vlasy. Pepa Cement chystá comeback! Těšte se...

Agenti budou mít písničku a epické titulky. Ano, náš roztočený projekt Agents of H.E.L.M.E.T. se rovněž chýlí ke konci. Je natočena více než polovina celkového materiálu a hodláme jej v nejbližší době dokončit! Náš hudebník Jan Vaňous se opět kreativně projevil při vymýšlení titulní melodie a dokonce i písně, kterou uslyšíte nejen v závěrečných titulcích, ale možná už v úvodní znělce, kterou jsme rovněž začali detailněji promýšlet ...

A to nejlepší na konce. Pohovor s novou herečkou dopadl dobře a tak se momentálně pracuje na přípravách nového projektu. Aféra kolem Strangers nějak vymizela, ale jen tak se nevzdáme! Nový projekt, psaný tak, aby se dal snadno a rychle natočit, vypadá plodně, ale máme drobné potíže s výběrem názvu. Tentokrát jsme přísní! Název by měl znít úderně, ale ne otřepaně. Chtěli bychom využít nějaký metaforický název, ale jeho výběr je náročný.

Nu uvidíme, jak nám to půjde. Scénáře ke VŠEMU jsou napsány a už jen čekají na realizaci.

Winter is coming!

4. ledna 2016 v 21:39
Začal nám nový rok a kromě toho také začalo sněžit! Někdo řekne: ,,Jéžiš! Sníh! To je toho!", ale my jsme ze sněhu opravdu nadšení! Už od loňských (teď už vlastně předloňských) Vánoc plánujeme zimní projet, ale zatím jsme neměli příhodné podmínky (sníh).

Co nejdříve se tedy vrátíme o pár týdnů zpět a znovu se ponoříme do Vánoční atmosféry, abychom měli práci rychle za sebou. Jedná se opět o parodický trailer, takže bychom natáčení mohli mít za sebou během dvou/tří týdnů. Doufáme, že stejně jako projekt Cachny, bude i tento produkt uspokojivý a úspěšný (Cachny vznikly v podobné roční době v podobných podmínkách).

Kromě menších projektů máme samozřejmě na paměti, že velké projekty nečekají. Hodně se toho teď změnilo. Rozsáhlé technické problémy, jakoby nás snad od letních prázdnin pronásledovaly na každém kroku! Nebudu předem vysílat klamné zprávy, ale my v organizačním týmu už asi máme jasno.

Nicméně v posledních dnech jsme se nějak propagačně činily. Leták, hlásající, že hledáme nové dámské tváře se, setkal s úspěchem. Věru, jen s jedním úspěchem, ale i tak jsme rádi!

Mimo jiné jsme také trochu přeházeli organizaci našeho týmu. Pár lidí přeřadilo do nové funkce a dokonce se i připojil někdo nový, aby doplnil naše nedostatky.

Zkráceně řečeno, všechno zlé je k něčemu dobré! Doufejme, že jsme se v našich krocích nespletly. To už se brzy ukáže!

Šťastný Nový rok 2016

1. ledna 2016 v 19:42
Máme za sebou další Silvestr a začíná nám Nový rok 2016.


Jak už to tak bývá zvykem, i my jsme si dali novoročná předsevzetí. Pozornější z vás jistě neuniklo, že ačkoli se natáčení koná téměř každý víkend, již téměř rok jsme oficiálně nevydali žádný nový projekt. Díky technickým problémům, které byly v roce 2015 žhavým tématem, jsme ztratili dost času, a jak jsme jednou škobrtli, zbytek roku jsme konstantně padali k zemi.

V nadcházejícím roce si klademe za cíl dodělat většinu roztočených projektů. Včera večer konečně napadl sníh a tak se snad letos dostaneme k našemu již rok starému námětu The Santa. Také se pracuje na mnoha jiných projektech (nefilmového typu).

Letošní rok je pro nás také výjimečný proto, že uprostřed léta nás čeká již páté kulaté výročí naší existence. Pět let není mnoho, ale pro nás je to opravdový úspěch. Rovněž se plánuje překvapení k této příležitosti...

Do roku 2016 jsme si tedy stanovili jasné zářné cíle. Doufejme, že se nám vše zdaří a to samé přejeme i vám.

Šťastná Nový rok 2016 přeje Studio DRAKO!