Únor 2016

The Santa

25. února 2016 v 20:16


Nalaďme se znovu na vánoční notu a zhédněme náš parodický trailer The Santa. A zde níže se můžete pobavit i Filmem o Filmu a Bloopers!

The Santa & Zlatá Cachna 2015

25. února 2016 v 9:13 Naše akce
Vraťme se v čase o pár dní! Do soboty 20. 2. 2016!
Tehdy totiž proběhla slavnostní premiéra našeho vánočního parodického traileru The Santa.

Předně se omlouváme za zpoždění a neaktivitu, ale práce je hodně! Dokončujeme rozutočené projekty, dopisujeme a přepisujeme scénáře, dotahujeme kostýmy atd.
Na facebooku, kde máme větší sledovanost (zřejmě) se před oficiálním vydáním The Santy objevovali celý týden plakáty! Všechny jsou již doplněny v galerii ve složce Plakáty. Při sečtení jsme se dostali k rekordním jedenácti propagačním materiálům. Což je v našem případě neuvěřitelný úspěch ...

I Santu samotného, Film o Filmu a Bloopers jsou již na YouTube a zde se objeví velice brzy! Ovšem obrovská míra propagace měla jen zakrýt něco mnohem většího. Ve stínu plakátů a promo shotů se totiž skrývalo velké překvapení, z nějž bychom do budoucna rádi udělali tradici.

20. února 2016 bylo totiž zahájeno udělování filmového ocenění Studia DRAKO - Zlatá Cachna 2015! Na tomto čestném filmovém ocenění pracoval náš tajný tříčlený tým skoro tři měsíce. Zlatá Cachna je pozlacená soška na dřevěném podstavci, která by měla fungovat jako ocenění za nejlepší herecký výkon a udělovali jsme ji pro nejlepšího herce, nejlepší herečku a pro někoho, kdo předvedl nějaký speciální výkon. Tato poslední sekce se může měnit dle speciálních událostí každého roku. Letos jsme ale udělili dvě Zlaté Cachny za mužské role. Nemohli jsme si vybrat mezi dvěma dobrými herci a tak jsme ocenili oba.

Zlatá Cachna 2015 tedy přistála v rukou Kateřiny Flídrové (za nejlepší herecký výkon v ženské roli), Jana Schweitzera a Jana Mičana (za nejlepší herecký výkon v mužské roli) a Martina Franty (za originální pěvecký výkon na place).

Už se začíná debatovat, kdo získá Zlatou Cachnu za rok 2016. Nu uvidíme. Máme před sebou celý další plodný rok ...


The Santa se blíží! V sobotu je tu!

15. února 2016 v 8:24

Těšíte se na The Santu? Sledujte plakáty! Až do pátku vychází každý den další plakát a v Sobotu se můžete těšit na film samotný!!!


Zlo dostalo přes držku! Na plátně, i na place ...

14. února 2016 v 9:38
Náš vánoční snímek se blíží svému konci. Včera proběhlo poslední a nejspíš i nejzajímavější a nejdrammatičtější natáčení, a to závěrečná bitva dobra se zlem, kde konečně zlo dostane pěkně za vyučenou. Scén je již sestřihaná a působí opravdu doře. Rány a údery působí velice realisticky a je to možná z části i proto, že na place padlo několik skutečných úderů (nehody). Tyto záběry právě působí nejrealističtěji.

Projekt je téměř hotov. Pracuje se i na zkažených záběrech a filmu o filmu. To vše bude zveřejněno 20. Února na slavnostní premiéře The Santy v Polanově síni. Odpočet byl již zahájen:

http://www.odpocetcasu.cz/HocejHq/

Únorvá akce ale ponese i mnohá jiná řekvapení. Nebude chybět humor! To je snad jisté, ale kromě legrácek a vtípků máme naplánované veliké překvapení s trochu seerióznějším obsahem...

Doufáme, že se příjdete podívat!


Mimo jiné se rovněž pracuje na nových webových stránkách. Tentokrát samostatný web má na starosti náš nový přítel programátor Martin Žatkovič a zatí odvádí skvěllou práci. Prozatím ale není nic moc k vidění. Až bude nový web hotov, budee vás informovat ...

Jarní práce

6. února 2016 v 9:00
Jarní prázdniny máme v Plzni pomalu za sebou a za ten týden se nám nahromadily úspěšné výsledky tvrdé práce. Naplno pokračují práce na projektu The Santa. Zbývá natočit jen potitulková scéna, ale ta je tak složitá, že už selhal třetí pokus o smluvení termínu. Zatím to vypadá, že se bude dotáčet až za týden. Kromě toho je projekt v podstatě hotový. Včera jsme pracovali na posledních střihových detailech a jsme na svou práci opravdu hrdí. Hlavně zvuková stránka věci je opravdu interesantní.
(Plakáty již v galerii - rubrika Plakáty)

Kromě Santy, který bude mít mimochodem premiéru 20. Února, pilně pracujeme na přípravách našeho nového filmu. Ten není tak kostýmově náročný, ale stejně je potřeba několika drobností a to přeci jen nějaký čas zabere. Například najít pěknou větev, která by posloužila jako hůl, nebo vyzvednout materiály z tisku, opravit štít Kapitána Republiky, ...
To všechno vyžaduje jistou míru trpělivosti.

Kromě nového filmu se tké věnujeme rozsáhlým přípravám na takzvanou Únorovou akci, která proběhne 20. Února v Polanově síni v Knihovně Města Plzně a jejím programem bude premiéra The Santy + utajené překvapení, které ovšem vyžaduje mnoho hmotných pomůcek, jejichž výroba také trvá nějakou tu dobu.

Nechte se překvapit.

Píseň - Soldier čekal na dvorku

6. února 2016 v 8:44

S blížícím se výročím přinášíme starou dobrou píseň Soldier čekal na dvorku v surové podobě (i s textem!). Tato písnička sklidila svého času velký úspěch, což mluví samo za sebe ...

Píseň - Nezničitelný KOSŤA

6. února 2016 v 8:42

Po dlouhé době si ve výročním období připomeňme dobbré časy Nezničitelného KOSTI se stejnojmenou písní, která zazněla v závěrečných titulcích filmu.