Leden 2018

MAT - universum (pohádková říše)

31. ledna 2018 v 16:00 Světy

Parodický trailer MAT se odehrává ve fiktivním pohádkovém vesmíru, který čerpá svou konkrétní formu oblíbených českých večerníčků a pohádek. Jedná se o komplexní sjednocený svět, v němž se propojuje řada obecně oblíbených pohádkových syžetů. Ve své podstatě jde o svět bez vyvinutější civilizace. O ucelené společnosti se nedá hovořit, jde spíše o vzájemné respektování ostatních a negativní energie zde není na denním pořádku. Až když se Večerníček zblázní a odstartuje strašlivou válku, tento idealizovaný svět se začíná měnit možná až do postapokaliptických rozměrů.

Snímky odehrávající se v tomto universu:

>>MAT - charaktery<<


The Santa - universum

31. ledna 2018 v 15:53 Světy

Místo děje rozmanité ságy The Santa je zasazeno do současného reálného světa, který rozvíjí koncept Santy Clause a propojuje hned několik kulturních tradic. Základní myšlenka se opírá o existenci továrny na vánoční dárky na severním pólu, kde mimo Santy a paní Santové žije i celý personál továrny - vánoční elfové, a mimo jiné i Santův bratr Mikuláš se svými pomocníky Andělem a Čertem. Příběh napříč celou ságou využívá reálných míst i obyčejných lidí, kteří se od nám známěho světa věru příliš neliší.
Kořenu universa sahají až do středověku, kde pramení počátky temnoty jakožto příběhového charakteru. Od těchto dávných časů řád Svatého Nicolase předává z otce na syna úděl spasitele. Santův úkol byl tedy určen ještě před tím, než se hrdina vůbec narodil.

Snímky odehrávající se v tomto universu:

>>The Santa - charaktery<<


Cachny - universum

31. ledna 2018 v 14:55 Světy

Hororový parodický trailer Cachny se odehrává v současném civilizovaném světě, který je však doplněn několika příběhovými fakty. Především smysl egyptských pyramid je zde dokreslen do obrysů sektářských oltářů a vytváří tak širokou back story padlé civilizace. V této paralelní historii staří Egypťané uctívali pradávnou civilizaci inteligentních tvorů, kteří se podobají nám známým kachnám. Z tvaru pyramid plyne znak cachen, který se objevuje i v současném světě, neboť kult uctívačů cachen přežívá i dnes. Těmto radikálům se daří úspěšně podporovat vzestup padlé civilizace a vytvářejí tak novou fiktivní stránku nám známěho všedního světa. Jejich snažení vyeskaluje až ve stavbu zábavních parků, které jsou ale jen zdánlivě místem radosti a zábavy.

Snímky odehrávající se v tomto universu:

>>Cachny - charaktery<<


OSDCU (superhrdinské universum)

30. ledna 2018 v 22:19 Světy


Superhrdinské universum OSDCU (Ojik-Studio DRAKO Cinematic Universe) je rozmanitou fiktivní říší, která se svým vizuálem ani tak neliší od skutečného světa, ale svým obsahem a atmosférou vytváří dokonalé podmínky pro rozvíjení a růst nadlidských superhrdinů a zákonitě i superpadouchů. Naprostá většina světa OSDCU se týká přebážně okolí Plzně, což logicky vyplívá z míst natáčení.

Snímky odehrávající se v universu OSDCU:

>>OSDCU charaktery<<

>>OSDCU superhrdinské týmy a agentury<<


Duši za Duši - universum (fantastická země)

30. ledna 2018 v 21:50 Světy
Vůbec první nedokončený projekt Studia DRAKO s fantazy tematikou se odehrává ve fiktivní konkrétnějí neurčené zemi pohádkového charakteru. Draci, kouzelníci či skřetům podobní Ohillové jsou zde na denním pořádku stejně tak jako kříšení z mrtvých.

V raných fázích tvorby Studia DRAKO se na celistvost světů nekladl takový důraz, jako později, proto je universum příběhu Duši za Duši neúplné a nepropracované.

O nás

30. ledna 2018 v 21:35

Kdo jsme a co děláme?

Studio DRAKO je nezávislá tvůrčí skupina, která se věnuje převážně tvorbě audiovizuálních děl (filmů, videí), ale i hmotných produktů, jako například karetních her, obrazových grafik, či DVD edicí svých autorských snímků.

Byla založena v roce 2011 v Plzni, kde stále funguje a uvádí stále nová díla.

Do filmotéky Studia DRAKO patří rozmanitá škála námětů od superhrdinských snímků až po seriózní psychologická dramata. Obíbeným žánrem jsou parodické trailery, které v České Republice v podstatě nemají obdobu.

Náš štáb se skládá z nadšených dobrovolných umělců, kteří ve volném čase pracují na jedinečných dílech.

Kde nás najdete?

Stěžejním publikačním médiem Studia DRAKO je kanál na webu YouTube, kde se objevuje naprostá většina hotových projektů (s výjimkou limitovaných DVD materiálů).
Zde je samozřejmě i prostor pro hodnocení širší veřejnosti, kterého si ceníme a částečně od něj odvíjíme následnou tvorbu.

Nejaktivnějším propagačním médiem je samozřejmě i naše facebooková stránka, kde najdete veškeré nové plakáty, grafiky, reportáže z natáčení i pozvánky na nové události.

Uživatelé Instagramu nás naleznou i zde a mohou sledovat ekluzivní zákulisní příspěvky, které nejsou na žádném jiném médiu k nalezení.

Kontakt:

Pokud nás chcete kontaktovat, zanechte nám zprávu na facebooku, napište nám na email studiodrako@seznam.cz, nebo nám zanechte komentář přímo na těchto stránkách.

The Santa 3 - Premiéra

30. ledna 2018 v 20:58 Události

16. prosince 2017

Bezesporu nejočekávanější událostí v historii Studia DRAKO byla slavnostní premiéra závěrečného dílu trilogie The Santa, která si vysloužila největší diváckou účast vůbec. Projekt byl na poměry našich premiérových akcí nezvykle rozmanitý a obsahoval nejen film samotný, a tradiční zkažené záběry, ale i specifický aranžovaný film o filmu, který vzbudil vlnu smíchu a celá řada videí byla završena animovaným komediálním snímkem Jak to mělo skončit, který byl mnoha diváky označen za nejvtipnější dílo Studia DRAKO vůbec.
Samozřejmě na místě nechyběl ani banket a především skvělá atmosféra a zábava.


Zlaté Cachny 2016

30. ledna 2018 v 20:37 Události

18. února 2017

Již po druhé jsme se koncem února tématicky sešli, abychom udělili vlastní skromný ekvivalent filmových oskarů. Za rok 2016 byly uděleny celkem tři zlaté cachny.
Za skvělé ztvárnění své role v sáze The Santa si cachnu odnesl Onřej Černý, který si se svou rolí temného elfa opravdu vyhrál.
Za ženskou roli byla nepřekvapivě odměněna Grace Zavrel aka paní Santová, která ale na udělování nebyla přítomna.
Speciální ocenění si vyslloužil Martin Kostlivý za své pevné nasazení a pomocnou sílu při natáčení napříč roky tvorby.

Kromě cachen ale všichni zúčastnění dostali malé překvapení ve formě utajeného parodického traileru s pohádkovou tematikou MAT.


The Santa 2 - Premiéra

30. ledna 2018 v 20:13 Události

17. prosince 2016

V komorním počtu šestnácti diváků jsme se sešli v prostorách Pollanovy síně v Knihovně města Plzně, abychom zhlédli premiérovou projekci parodického traileru The Santa 2: Zimní válka, který sklidil úspěch mezi týmem, který se na jeho tvorbě podílel, tak i ostatních méně zasvědcených přítomnýh diváků v sále.
Připomněli jsme si první díl a na něj hned navázali pokračováním a všemi bonusy. Pak už zbývalo jen kulturní zážitek zajíst a zapít dobrým hojným pohoštěním.
Jako vtip jsme mimo jiné uvedli uedli i logo třetího dílu ságy The Santa. Nikdo ale netušil, že se tento podnět brzy vyvine v ambiciózní filmový projekt na celý další rok.

Zlaté Cachny 2015

29. ledna 2018 v 9:40 Události

20. února 2016


Slavnostní premiéra parodického traileru The Santa přinesla nečekané překvapení.
Při této příležitosti byly nejlepší herecké výkony oceněny symbolickým filmovým oceněním Zlatá Cachna.
Ocenění se udělovalo ve třech kategoriích. Nejlepší herecký výstup v mužské roli si odnesli dokonce dva šikovní herci Jan Mičan a Jan Schweitzer za vynikající výkony v projektech Agents of H.E.L.M.E.T. a Strangers, jejichž natáčení probíhalo právě v oceňovaném roce 2015.
Nejlepší herecký výstup v ženské roli byl udělen Kateřině Flídrové za ztvárněn Agentky Rafaelové (Nezničitelný KOSŤ 2, Agents of H.E.L.M.E.T.).
Třetí speciální kategorie zůstala bez konkrétního upřesnění, za co vlastně je udělována a tak se její podstata může každý rok měni dle potřeby. Mělo by se ale jednat o speciální cenu, kterou si odnese někdo, kdo v oceňovaný rok přinesl nějakou speciální úctyhodnou novinku. Za rok 2015 to byl Martin Franta za svou pěvěckou aktivitu při natáčení.

Ceremoniál Zlatých Cachen jsme si všichni užili a hodláme tuto nové vzniklou tradici oprašovat každým rokem.


Nezničitelný KOSŤA 2 - Premiéra

29. ledna 2018 v 9:20 Události

15. února 2015


První oficiální události, kterou Studio DRAKO mělo tu čest uspořádat, byla slavnostní premiéra Nezničitelného KOSTI 2: Winner Soldier. Skupinka tvůrců snímku se sešla v komorním prostředí Pollanovy síně v Knihovně města Plzně a vychutnali jsme si nejen druhý nejdelší snímek Studia DRAKO, ale také plno dobrého jídla a zábavy. V počtu čtrnácti diváků tak Studio DRAKO zahájilo řadu dalších slavnostních událostí nejen premiérového charakteru.

Herci si z premiéry odnesli i limitovanou DVD edici s filmem Nezničitelný KOSŤA 2: Winner Soldier a s bonusy, které se veřejně na internet nepublikovali.The Santa (2016)

29. ledna 2018 v 8:05 Filmotéka

Vánocům hrozí zánik. Jeden ze Santovýc hvánočních elfíků propadl temnotě a má jen jediný cíl - zničit Vánoce. Tvoří vánoční démony, kteří mají šířit jeho zlobu a pomáhat mu v podlém plánu. Proto musí Santa odložit radostné úsměvy a veselé "HO HO HO" a nahradit je pěstmi a výhružkami. Příběh se rozrůstá v epikální řež za záchranu Vánoc, v níž nechybí například ani sob Rudolf či dokonce Santův bratr Mikuláš.

Strangers (nedokončeno)

28. ledna 2018 v 22:22 Filmotéka

Čtyři plzenští superhrdinové se spolčují do jednoho kolosálního superhrdinského týmu a společně bojují za záchranu světa. Hned v úvodu příběhu příběhu se musí vypořádat s hlavou plzeňské zločinecké organizace KTB vedené kriminálníkem Thanosem. Za pomoci H.E.L.M.E.T.u se jim velice rychle podaří zvítězit a svůj triumf po právu slaví. Oslavy však netrvají dlouho. Brzy se ukáže, že právě H.E.L.M.E.T. je největším nepřítelem a po té, co jeho ředitel nechá zavraždit agenta Soulcona, Strangers se sjednotí a povstanou v kolosální bitvě. H.E.L.M.E.T. však proti nim vyrukuje s týmem supervojáků, které stvořil po vzoru Strangers. Proti sobě samým Strangers nemohou jen tak zvítězit a bitva vrcholí. Nakonec naši hrdinové dosáhnou vítězství, ale všichni v boji hrdinsky padnou. O jejich hrdinství se však nikdo nedozví, protože celá akce je oficiálně označena za nezákonnou. Strangers tak zůstávají v pamětech občanů zapsání jako skupina kriminálníků.

Agents of H.E.L.M.E.T. (nedokončeno)

28. ledna 2018 v 21:55 Filmotéka


Skupina elitních agentů pod vedením Daniela Soulcona vyšetřuje stopy po zločinecké organizaci, která v Plzni provokuje nejen zpravodajskou službu H.E.L.M.E.T., ale i plzeňské superhrdiny. Agenti postupně odhalují, jak velké spiknutí jim narostlo před očima. Především šílený profesor Alois Kelen, který míchá DNA plzeňských superhrdinů a vytváří tak ultra-super nadčlověka, jim dělá velké starosti. I přes veškerou snahu padoucha zastavit, dostvá tým jednu ránu za druhou. Nejen od nepřátel vnějších, ale odhalí zrádce i mezi sebou. V závěru vše vypadá bledě, ale na poslední chvíli se zjeví všichni čtyři plzenští superhrdinové (Strangers) a zachrání situaci. Agent Soulcon se pak stává jejich pomocníkem a na své místo pasuje nejšikovnějšího z agentů.

Cachny (2015)

28. ledna 2018 v 21:32 Filmotéka
Bolevecký rybník je klidná letní rekreační lokace, kam se v létě ženou hromady lidí. Nikdo z nich ale netuší, že právě zde se skrývá hnízdo těch nejstrašnějších predátorů vůbec. Cachen!
Skupina anarchistických sektařů probudila tuto bájnou krvelačnou civilizaci a jediný, kdo má o nebezpečí vůbec ponětí, je mladý pár a seznalý sedlák, žijící v blízkosti rybníku. Hrdinové odhalí tajemství, projdou přes řadu karambolů a i přes to cachny začínají činit hrozbu pro širší veřejnost. Jedinou možností, jak je zastavit, je probudit jejich jediného přirozeného nepřítele, bájnou boleveckou příšeru, takzvanou Bolevesku!

Nezničitelný KOSŤA 2: Winner Soldier (2015)

28. ledna 2018 v 18:37 Filmotéka
V druhém díle superhrdinské ságy žije Nezničitelný Kosťa poklidným rodinným životem. Má před svatbou a vesele vychutnává radostí života. Jediným chmurným tónem jsou jeho zlé sny, v nichž se mu stále vrací vzpomínka na tragickou smrt jeho nejlepšího přítele Black Arrowa. Když dojde na svatbu, nevěsta se neukáže a Kosťa záhy zjišťuje, že jeho nadcházející byla unesena zlým Doktorem Bolíto. Do příběhu vstupuje zpravodajská organizace H.E.L.M.E.T. a agentka Rafaelová, která pomáhá Kosťovi v pátrání po padouchovi. Oba jsou přepadeni a tvrdě poraženi elitním zabijákem s přezdívkou Winner Soldier. Když opět naberou síly a vydávají se s novým vybavením k nově odhalené základně Doktora Bolíto, asasin se objevuje znovu a Kosťa zde zjišťuje, že Winner Solier je ve skutečnosti jeho dávný kamarád Black Arrow, kterému podlý doktor vymazal osobnost a vzpomínky. Naštěstí se Kosťovi podaří svému příteli oživit paměť a společně porazí Doktora Bolíto. Kosťa se v závěru ožení se svou milou a s novými přáteli žije šťastně dál.

Abbulíf (2014)

28. ledna 2018 v 18:07 Filmotéka
Parodický trailer Abbulíf ukazuje příběh dvou mladých mužů, kteří si žijí svůj bezstarostný život a baví se, jak to jen jde. Náhle se ale objevuje mezinárodní terorista, kyborg Abbulíf, který prahne po bájném artefaktu, starodávné váze, která mu pomůže ovládnout svět. Abbulífa je třeba zastavit a tak se dva kamarádi musí zapojit do boje za záchranu světa. Příběh eskaluje v akční bojovou epiku s nádechem humoru a komčí nejistou výhrou dobra nad zlem.

Papírman 2 (2014)

28. ledna 2018 v 16:34 Filmotéka

První plzeňský superhrdina Papírman se vrací v druhém díle své ságy a hned v úvodu představuje hlavního záporáka snímku. Neznámý podivný muž hledající si levný byt. Tato zdánlivě malicherná scéna ale nabyde většího významu, když se ukáže, že byt ppatřil Papírmanovi. Papírový superhrdina totiž díky své zákonodárné činnosti žije v luxusu a nedaří se mu nijak zle. Zloduchy likviduje jednoho po druhém a sklízí jen obdiv. Muž, jenž koupil jeho dřívější byt, má však spadeno na mítní banku a Papírman mu jednoznačně stojí v cestě. Proto se rozhodně použít tu nejmocnější zbraň. Nůžky! A proto si také začal říkat Nůžkář.
Do příběhu také krátce vstupuje Agent Soulcon, který nastíní existenci zpravodajské služby H.E.L.M.E.T., která se ve větší míře projeví až později.
Papírman je ale nucen čelit hrozbě, a ačkoli utrpí zranění, nakonec zvítězí. Hrdinsky odjíždí na své papírběžce, zatímco padouch je zatčen policií.
Papírový hrdina ale netuší, že na místo bojiště tou dobou přichází záhadný muž Alois Kelen, který je při nálezu kousku Papírmanovy odstřižené tkáně vyloženě nadšen. A v hlavě se mu už rodí zlomyslné plány.

Nezničitelný KOSŤA (2014)

28. ledna 2018 v 16:22 Filmotéka

Martin Kostlivý je obyčejný mladý muž, který má rád srandu, pěkné holky, dobré jídlo a v neposlední řadě také písničku z Titaniku. Jednoho dne, právě když poslouchal svou oblíbenou písničku, pozoroval krásnou dívku a jedl něco dobrého k snědku, ani netušil, že tyčinka, kterou si právě chystá sníst, byla znečištěna toxickými látkami a ty v Martinově těle provedou velké změny. Martin Kostlivý, jinak řečený Kosťa, získává nezničitelnou kůži a supersílu, a vyává se na nebezpečnou cestu superhrdiny. Čistí plzeňské ulice od zločinu a postupně odkrývá větší spiknutí. Proti němu se staví šílený Doktro Bolíto se svým plánem ovládnout město. Kosťa se spikne s dalším samozvaným strážcem zákona Black Arrowem a společně Doktora Bolíto porazí. Kosťa v záběru získává svou vysněnou lásku a Black Arrow odchází osaměle do dáli. Všimne si ale, že Bolítova mysl ovládající zbraň byla ukradena a její zloděj ji v poslední potitulkové scéně přináší svému pánu, který jen s jízlivým úšklebkem střádá plány na další superzločiny.

Kapitán Republika (2014)

28. ledna 2018 v 16:04 Filmotéka

Mladý nezaměstnaný muž Tomáš Hajt se chystá na pracovní pohovor. Jeho milující přítelkyně Nikol ho dobře ustrojí a Tomáš vyráží. Po cestě ale potkává své býalé spolužáky, kteří si libují v šikanování nevinných. Pomlácený Tomáš se vrací zpět domů a po cestě nachází v zapomenuté uličce nezničitelný štít (parafráze na legendárního Kapitána Ameriku). Štít jej zachrání od jisté smrti a to ho namotivuje k šíření spravedlnosti v plzeňských ulicích. Brzy se ale samozvaný hrdina stává terčem policejního vyšetřování. Zejména inspektor, James Sanat (otec Tomášovy přítelkyně Nikol Sanatové) je přímo posedlý honem za samozvaným Kapitánem Republikou a Tomášovi tak jeho ušlechtilé snažení značně hatí. Nikol Tomáše opouští, protože už neunese tlak, kterému je vystavována a Tomáš tak skončí sám. Ani to ho ale neodradí v konání dobra. V potitulkové scéně je Nikol kontaktována Papírmanem, který shání kontakt na nového pluzeňského superhrdinu Kapitána Republiku.

Pán Prstenů: Plzeňani sobě (2013)

28. ledna 2018 v 15:43 Filmotéka
Malý hobit Frodo čeká celý natěšený, až 5. prosince přijde Mikuláš a nadělí mu něco dobrého. Mikuláš sice dorazí, ale Froda žáná dobrota nečeká. Naopak! Dozvídá se, že je potřeba zničit magický prsten moci a proto záhy vyráží i s Mikulášem a svým kamarádem Samem na cestu za záchranu světa. Cestou prochází zkrze všechna známá dobrodružství a nebezpečenstva , která známe z předlohy Pán Prstenů. Po cestě potkává roztodivné postavy a bytosti, které mu v cestě pomáhají, či naopak brání. Když se Mikuláš obětuje, aby zachránil zbytek legendárního společenstva, Frodovi začíná docházet, že cesta za vítězstvím nebude snadná a raději se v závěru příběhu vyává jen se Samem na svou vlastní cestu. Ani jejich bývalí spolubojovníci se ale nevzdávají a pokračují i bez hobitů dál na cestě za záchranu světa.

Angry-Man (2013)

28. ledna 2018 v 15:07 Filmotéka
Vysokoškolský profesor geologie, kterému se trefně přezdívá James Stone, žije svůj osamělý život v malém domku na předměstí Plzně. Jednoho dne je ale infikován neznámou látkou, která se z jednoho jeho sběratelského kamene dostane do Jamesova těla. Stone propadá šílenství a mění se na nelidské monstrum, které o nocích ustoší jinak poklidnou čtvrť. Než si uvědomí, co se s ním opakovaně děje, je už pozdě a zprávy o netvorovi se objevují ve všech médiích. V zoufalství vyhledá lékaře s nadějí, že mu od problému pomůže. Ten ale neodolá pokušení a snaží se Stonovi schopnosti získat také. Setkává se však s neúspěchem a zničený Stone se raději přesouvá z města na venkov, kde nebude takovou hrozbou. Izoluje se od světa a postupem času se naučí své schopnosti ovládat.
V potitulkové scéně jej navštíví Papírman, který přichází s jistou nabídkou. Příběh tak končí otevřeně.

Papírman: Zrození Hrdiny (2012)

28. ledna 2018 v 14:56 Filmotéka
Superhrdinský příběh se superhrdinskou tematikou ukazující život žáka základní školy, který vždy toužil být superhrdinou. Jednoho dne, když píše nudný úkol z chemie, řízne se o papír a jeho život se na vždy změní. Jeho kůže se promění na papír a s nově nabytými schopnostmi a nadlidským odhodláním chránit svět začíná jeho příběh superhrdiny. Pod jménem Papírman bere zákon do svých ruku a brzy vyčistí svou čtvrť od veškerého zločinu.

Duši za Duši (nedokončeno)

28. ledna 2018 v 13:18 Filmotéka
Král fantastické kouzelné země Tom III. se potýká se vzrůstající hrozbou separatistických odbojářů vedených zrádcem Rogverem. Tom III. a jeho věrný panoš musí odkrýt závoj tajemství a potkává mnoho fantastických postav včetně anděla Arnony, do které se záhy zamiluje. Hrdinové čelí nepřátelům, kteří se brzy začínají zrazovat navzájem, což vede k Rogverově smrti a následnému vzestupu jeho dřívějšího poskoka Skvorose. Síly zla se za pomocí magie rozrůstají a hrdinové utrpí těžkou porážku. Tom III. umíra a jediné, co brání Skvorosovi v nastolení krutého řádu, je skupinka posledních hrdinů bránících králova syna. Skvoros má výtězství na dosah, ale náhle se objevuje Rogver, který za pomoci magie přelstil smrt, a v závěrečné bitvě se utkává se svým podlým zrádcem. Rogver vítězí a v jeho srdci zavládne světlo. Je korunován na krále a jeho vláda je spravedlivá.


Krásný Nový rok 2018

4. ledna 2018 v 16:30
Přejeme všem úspěšný začátek nového roku 2018. My již překypujeme plány a ačkoli zatím pracujeme jen scénáristicky, brzy se ponoříme do akce naplno. Čeká nás další produktivní rok a vy se máte na co těšit!