Únor 2018

Zlaté Cachny 2017

25. února 2018 v 17:49 Události

24. února 2018

Třetí ročník Zlatých Cachen proběhl sice v poněkud komornější podobě, ale za to předči všechna očekávání. Byly uděleny celkem čtyři Zlaté Cachny, ale bohužel na místě byl přítomen jen jeden z oceněných - Jan Vaňous, který si odnesl cenu za nejlepší herecký výstup v mužské roli. V této kategorii byl odměněn také Jan Tomrle. Ženský herecký výstup si strčila do kapsy Zuzana Kasová za dokonalé ztvárnění hlasu temnoty (The Santa 3). A speciálním oceněním jsme poděkovali naší skladatelce Magdaléně Ochotné za její vynikající práci při tvorbě soundtracku ke snímku The Santa 3.

Kromě Cachen ale na přítomné čekalo nejedno další překvapení. Byl odtajněn zbrusu nový parodický trailer Mikuláš, který všechny pobavil nejen svým parodickým nádechem, ale i svižnými Bloopers.

Dále byla uveřejněna karetní hra Temnotě neutečeš, která byla záhy v ještě komornějším počtu poprvé pořádně otestována a až na drobné detaily herních mechanik všechny bavila.





Zlaté Cachny 2018 tedy úspěšně zahájili nový plodný rok, jehož náplň je ale v tomto momentě zatím nejasná...



FOTOGALERIE: Mikuláš

25. února 2018 v 17:05































Temnotě neutečeš (karetní hra)

25. února 2018 v 16:52 Produkty
Zábavná karetní hra Temnotě neutečeš vychází ze ságy The Santa, která ovlivnila nejen herní mechaniku, ale především grafické zpracování. Hru lze hrát až v sedmi hráčích a herní doba se odvíjí od herních strategií. Hlavním faktorem je rozhodování hráčů nejen o svém životě, ale i o životě ostatních. Postavy jsou vzájemně propojeni, což nutí hráče myslet na ostatní, aby sami neprohráli. Hlavním tématem hry je bilance postav mezi světlem a temnotou.
Hra je chytlavým a stylovým prostředkem k trávení volného času s přáteli a nerdy.
Zatím ale existují jen dvě sady těchto speciálních karet.

Látková taška s logem Studia DRAKO

25. února 2018 v 16:20 Produkty
Praktická, lehká, složitelná - to jsou vlastnosti látkové tašky, která se mimo to pyšní stylovým logem Studia DRAKO, jehož design působí moderně a minimalisticky. Taška se dá snadno smotat do kapsy a při tom její velikost vyhovuje snad každému účelu.
K dostání takřka neomezeně po domluvě s autorkou Monchichi.


Original Motion Picture Soundtrack The Santa 3

25. února 2018 v 15:56 Produkty
Originální soundtrack k filmu The Santa 3 od Magdalény Ochotné obsahuje 14 autorských skladeb, které provázejí celým snímkem. Dohromady více než 22 minut melodické filmové hudby.
Ideální zvuková kulisa pro milovníky orchestrální hudby.


Mikuláš (2018)

25. února 2018 v 15:24 Filmotéka

Sourozenecká rivalita a touha po otcově dědictví dožene Mikuláše do nepěkné situace. Ocitá se uprostřed ledové pustiny a musí najít cestu zpět k civilizaci. Cestou se musí vypořádat se svou arogancí, psychickou labilitou, ba dokonce s absencí životního poselství. Svůj úděl ale najde a do civilizace se vrací jako znovuzrozený posel naděje a štědrosti.

Grafika OSDCU Character list

14. února 2018 v 14:39 Produkty
Zarámovaný počin s inteligentním grafickým zpracováním seznamu podstatných postav universa OSDCU je ideální výzdobou na zeď opravdového geeka. Velikost 40x50cm, chráněno plexisklem.


DVD The Santa trilogy

14. února 2018 v 14:27 Produkty
Exkluzivní DVD vydání trilogie The Santa, které kromě všech tří dílů trilogie obsahuje také veškeré bonusy (filmy o filmech, bloopers, Jak to mělo skončit). Toto speciální vydání kompletní trilogie bylo vyrobeno v dostatečném počtu kus, které se na objednání mohou dostat do rukou právě vám!


Kámen, nůžky, papír... (karetní hra)

13. února 2018 v 23:01 Produkty
Karetní hra Kámen, nůžky, papír... čerpá z originálního OSDCU universa, které nesporně tvoří velkou část filmové tvorby Studa DRAKO. Jedná se o klasickou přebíjecí hru, v níž hráči porovnávají určité parametry jednotlivých postav (síla, rychlost, odhodlání...).
Ačkoli se jedná o velmi limitovanou edici (pouze 3 kusy), hra se postupně stala tradicí, která se oprašuje nejen při oficiálních událostech, ale i při menších oslavách.


Komiks Papír-Man/Papier-Man (2015)

13. února 2018 v 22:46 Produkty
Šestistránkový soběstačný komiks Papírman byl vydán v roce 2015 při příležitosti francouzsko-českého festivalu Bonjour Plzeň, kde také vyhrál cenu diváka. Počítačová grafika v kombinaci s originálním nadsazeným příběhem tedy byla vyrobena ve formátu A2, a to v české i frandouzské verzi, a dočkala se vystavení v prostorách Francouzské Aliance v Plzni a následně v prostorách Gymnázia Luďka Pika.

Pro přečtení rozklikni...


DVD Nezničitelný KOSŤA 2: Winner Soldier

13. února 2018 v 22:17 Produkty
Druhý nejdelší snímek Studia DRAKO Nezničitelný KOSŤA 2: Winner Soldier se přirozeně také dočkal vlastní DVD edice. Kromě snímku samotného se na disku nachází film o filmu a zkažené záběry, které se na internet veřejně nedostaly. To je jeden z důvodů, proč je nezničitelná DVD edice tak jedinečná a nenahraditelná. I přes to, že bylo vyrobeno záměrně víc kusů, neý bylo potřeba, kvůli technickým nedostatkům zůstává DVD edice Nezničitelného KOSTI 2 limitovaným produktem, jehož vlastnictvím se může chlubit jen někdejší obecenstvo slavnostní premiéry tohoto superhrdinského snímku.


DVD Pán Prstenů: Plzeňani sobě (2013)

13. února 2018 v 22:02 Produkty
Nejdelší celovečerní snímek Studia DRAKO se samozřejmě také dočkal DVD edice. Speciální dvoudiskové vydání, které obsahuje samotný snímek na jednom disku a veškeré bonusy na druhém. Mezi bonusy byl mimo zkažených záběrů, filmu o filmu a řadou reportážních videodeníků mimo jiné i první celoanimovaný krátkometrážní snímek Saga of Boromir, který z tohoto hlediska způsobil celkem revoluční posun. Tento limitovaný bonusový materiál ale mimo DVD edici nebyl nikdy zveřejněn. Právě to je jeden z důvodů, proč je DVD edice Pána Prstenů tak vzácná. Celkově ovšem bylo vyrobeno jen dvacet kusů, které dodnes setrvávají v rukou zúčastněných herců. Naděje na případné remasterované vydání je ale kvůli technickým parametrům edice poměrně mizivá.


DVD Angry-Man (2013)

13. února 2018 v 21:49 Produkty
První oficiálně vydané DVD Studia DRAKO obsahuje středometrážní snímek Angry-Man (2013), zkažené záběry a sestřih z kostýmových příprav snímku Kapitán Republika (2014).
Bylo vyrobeno pouhých 15 kusů a tato limitovaná edice už pravděpodobně nebude nikdy znovu vydána.


FOTOGALERIE: MAT

13. února 2018 v 15:51

















































FOTOGALERIE: Cachny

12. února 2018 v 9:14


















FOTOGALERIE: Abbulíf

12. února 2018 v 8:51

















Fakers

9. února 2018 v 19:40
Když H.E.L.M.E.T. navázal spolupráci se superhrdinským týmem Strangers, v první řadě nabídl hrdinům vstupní lékařskou prohlídku, při níž byl ale všem čtyřem Strangerům odebrán vzorek DNA. Z tohoto vzorku pak ředitel H.E.L.M.E.T.u, Max Jufry, nechal vytvořit tým klonů týmu Strangers, které příhodně pojmenoval Fakers (Paper Stroke, Patriot Soldier, Kotla, Stronger).
Bývalí čtyři elitní agenti H.E.L.M.E.T.u tedy byli proti své vůli vylepšeni tak, aby byli lepšími verzemi legendárních Strangerů. Dokonce se zapříčinili o jejich pád, a po následném pádu H.E.L.M.E.T.u se Fakeři zbavili svých pánů a mohli se rozhodovat sami za sebe. Útočiště nalezli až pod křídly agentky Rafaelové a její agentury M.O.P.
Ani zde ale dlouho nevydrželi, a když byl M.O.P. odhalen veřejnosti a následně zrušen, Fakeři se museli chtě nechtě začlenit do společnosti a navždy odložit své superhrdinské kostýmy.

Tým Fakers nebyl filmově ztvárněn, ale jeho účast byla plánovaná do snímku Strangers (nedokončeno) a do přidruženého One Shotu.

Jejich nesuperhrdinská verze (agenti H.E.L.M.E.T.u) se ale objevila ve snímku Agents of H.E.L.M.E.T. (nedokončeno).




M.O.P.

9. února 2018 v 18:55
Po pádu Strangers a H.E.L.M.E.T.u nezbyla v Plzni organizace, která by se postarala o zranitelné město. Proto agentka Rafaelová sjednotila bývalý tým Fakers a Winner Soldiera, a vytvořila svojí vlastní zpravodajskou agenturu, která se kvůli utajení tvářila jako redakce nového plzeňského týdeníku M.O.P. (zkratka My Ochráníme Plzeň). Elitní vojáci zde pomáhali s vydavatelskou činností a příležitostně potírali zločin v Plzni a okolí.
Jejich osudovým kouskem byl případ antihrdinského týmu FFF, který skončil odhalením M.O..P.u veřejnosti a následným rozpuštěním organizace, protože po událostech takzvaného dne "S" bylo superhrdinství vnímáno jako veřejně neprospěšná věc.

M.O.P. se ve filmech neobjevuje, ale jeho účast byla plánována do jednoho z doplňkových One Shotů filmu Strangers.


Tým agenta Soulcona

9. února 2018 v 17:37
H.E.L.M.E.T. z některých svých elitních agentů tvoří jednotky, které mají ve společné kooperaci pracovat na významnějších případech. Jednou takovou skupinou je právě tým agenta Soulcona, který dostal významný úkol vystopovat a dopadnout jednu z nejvyšších hlav zločinecké organizace KTB, Aloise Kelena.
Mathew Stevenson, Simon Enterviewse a Erik Hard pod vedením agenta Daniela Soulcona při svém pátrání vzali útokem Kelenovu tajnou základnu, ale neuspěli a zloduchům se podařilo uprchnout. V budově ale našli svázanou Nikol Sanatovou, která se díky svým biologickým znalostem stala brzy konzultantem a podporou týmu. Mezi agenty se ale skrýval zrádce, a když se ukázalo, že Erik Hard ve skutečnosti pracuje pro druhou stranu, bylo už pozdě. Tým utrpěl ujmu nejen na počtu, ale rovněž na důvěře a chvíli se dokonce Soulcon snažil vše vyřešit sám. Nakonec se ale společnými silami a za pomoci Strangers podařilo agentům Kelena zneškodnit a uvěznit. Agentu Soulconovi bylo nabídnuto místo v řadách Strangers a jeho tým dostal na starost agent Stevenson.

V příběhu Strangers, kde se H.E.L.M.E.T. ukáže jako největší protivník, protože se po celá léta snaží ovládnou plzeňské úřady zevnitř, se strany značně promíchají a řada dobrých agentů přechází na stranu Strangers. Patří mezi ně právě kompletní sestava týmu agenta Soulcona (bez Harda) či proslulá elitářka agentka Rafaelová.


Stejně jako všichni agenti H.E.L.M.E.T.u, i tým agenta Soulcona ke svému pohybu po městě využívá služem městské hromadné dopravy či nemotorových vozidel.
Jako základnu využívá agent Soulcon svůj vlastní dům, v němž se neostýchá své agenty klidně i ubytovat, protože podle jeho názoru společné souznění utužuje charakter.


Tým agenta Soulcona se objevuje ve filmech:


New Strangers

9. února 2018 v 16:42
Po pádu legendárního týmu Strangers, kdy byla Plzeň jen příležitostně chráněna pofidérními organizacemi, skupinka novodobých superhrdinů vytvořila po vzoru svých legendárních předchůdců zbrusu nový superhrdinský tým New Strangers. Prvotní signál vzešel od Paper Woman, která se starala o primitivního hromotluka Angry Papera. K této bizarní papírové dvojici se brzy připojili další dva superhrdinští přátelé DEMO a Yellow, kteří se nedávno zbavili závislosti na svých tvůrcích. Této neskutečně absurdní skupině už chyběl jen okřídlený Super a jejich aktivní superhrdinská činnost mohla začít.
Jejich první společnou akcí byl souboj s DEMOvým starým známým nepřítelem, uměou humanoidní inteligencí. Po svém nesporném vítězství pak New Strangers utvořili další významnou kapitolu superhrdinského universa OSDCU.

New Strangers se nevyskytují v žádném hotovém ani plánovaném snímku.



KTB

8. února 2018 v 21:47
Největší zločineckou organizací, která operuje v Plzeňských ulicích, je právě KTB. Jejím zakladatelem i velmistrem je Thanos - zakomplexovaný kriminálník, který si dal přezdívku podle superhrdinských komiksů. Na své touze po bohatství a vládě vybudoval monarchii zločinu, která rychle ovládla celé město (s pomocí svého věrného Poskoka).
Při rozjezdu svého impéria se ujal osiřelého mladého delikventa Aloise Kelena, kterého vychoval k obrazu svému a postavil tak druhý nosný pilíř své zločinecké organizace. Následně nabídl zázemí dalšímu ambicióznímu zločinci Doktoru Bolíto, který díky Thanosově podpoře mohl rozjet svůj plán na ovládnutí obyvatel Plzně pomocí mysl ovládající drogy. Tento plán ztroskotal kvůli Nezničitelnému Kosťovi a Black Arrowovi. Organizace KTB následně Doktora Bolíto podpořila znovu a pomohla mu utéct z vězení. Po aféře s Winner Soldierem se však KTB dostala do hledáčku agentury H.E.L.M.E.T. a superhrdinského týmu Strangers, který postupem času celou monarchii KTB do posledního článku zlikvidoval.

KTB stála i za vznikem několika scestných genetických mutantů, jako je například Knokaut či EMO. Avšak ani někteří elitní agenti H.E.L.M.E.T.u (Erik Hard) neodolali nabídce věčné slávy a bohatství, kterou Thanos nabízel, a zběhli do služeb KTB.

Kromě významnějších vojáků, KTB disponuje menší armádou následovníků, kteří po vzoru svého vůdce Thanose chodí v rudých maskách. Jedná se ale převážně o netrénované dobrovolníky, kteří jsou ve své podstatě malichernými protivníky našlapaných plzeňských superhrdinů.


Symbol KTB vychází z grafického znázornění spojení iniciálů jmén Kelen - Thanos - Bolíto, což jsou hlavní tři pilíře tohoto zločineckého impéria.
Jiná verze příběhu však říká, že celou organizaci KTB založil i pojmenoval svými iniciály jeden z nejmocnějších záporáků universa OSDCU Ken Tadao Beltor, který následně svou mocnou sílou uvrhl svět do temnoty postapokaliptického světa.

KTB se objevuje ve filmech:


H.E.L.M.E.T.

8. února 2018 v 20:34
Zpravodajská služba H.E.L.M.E.T. byla založena Maxem Jufrym, aby monitorovala abnormální úkazy v Plzni a jejím okolí. Během několika let se tato organizace mohla těšit nejen personálnímu, ale i technickému růstu. Brzy měla pod palcem polovinu města, aniž by o ní kdokoli věděl. Mezi agenty této tajné organizace patří agent Soulcon, Rafaelová, Stevenson, Enterviewse, Sanatová, Hard, … (krátkodobě dokonce i Pepa Cement).
Do osudů plzeňských superhrdinů H.E.L.M.E.T. poprvé vstoupil v roce 2015, kdy se rozhodl podpořit Nezničitelného Kosťu při jeho pátrání po Doktoru Bolíto, který byl v databázi nebezpečných zločinců. Při této záchranné akci byl však Kosťa krátce hospitalizován na ošetřovně H.E.L.M.E.T.u, kde mu ovšem byl tajně odebrán vzorek jeho jedinečné krve.
Když byl Bolíto poražen a Winner Soldier oficiálně také, H.E.L.M.E.T. v pátrání po zločineckém spiknutí pokračoval. Byl sestaven elitní tým agenta Soulcona, který měl za úkol dopadnout další velkou hlavu zločinu Aloise Kelena. Při jeho zatčení však agenti zklamali a na poslední chvíli situaci zachránil nově vzniknuvší superhrdinský tým Strangers (jehož členem byl i Nezničitelný Kosťa).

H.E.L.M.E.T. s vyhlídkou na zářnou budoucnost navázal se Strangery dlouhodobou spolupráci a jejich řady dokonce doplnil právě agentem Soulconem. Brzy se však ukázalo, že H.E.L.M.E.T.u (řediteli Jufrymu) šlo od samého vzniknuté spojence a situace se vyvinula v kolosální bitvu o Plzeň.
H.E.L.M.E.T vs. Strangers
Strangers však netušili, že H.E.L.M.E.T.u se napříč léty spolupráce podařilo extrahovat jejich DNA a vytvořit tak tým jejich vylepšených klonů, Fakers. Tito čtyři elitní zabijáci, kteří byli hypnoticky nucení k příšerným zvěrstvům, zavraždili všechny Strangery. Papírman na poslední chvíli stihl ještě deaktivovat jejich ovladače a tak se Fakers následně obrátili proti H.E.L.M.E.T.u, zabili ředitele Jufryho, a ukončili tak celou tak slavnou éru H.E.L.M.E.T.u a jeho agentů.

Primárním sídlem H.E.L.M.E.T.u je takzvaná Modrá základna, která se nachází v plzeňské čtvrti Košutka. Zde sídlí nejen ředitelství a kanceláře, ale i výcvikové centrum či specializovaná ošetřovna.

H.E.L.M.E.T. ke svému pohybu po Plzni používá převážně nenápadných všedních dopravních prostředků. Primárně bicykl a městská hromadná doprava ač obyčejná, nebudí takovu pozornost, jako například řítící se bílý Strange~1.


H.E.L.M.E.T. se objevuje ve filmech:


Strangers

7. února 2018 v 21:54
Nejvýznamnějším superhrdinským týmem v universu OSDCU jsou beze sporu čtyři ambiciózní hrdinové Papírman, Kapitán Republika, Nezničitelný Kosťa a Angry-Man.
Myšlenka založení týmu vzešla od Papírmana který začal sám za sebe pátrat po dalších nadpřirozených jedincích v Plzni. Díky vyhrocené situaci s rozmanitou zločineckou velmocí na vzestupu se Papírmanova idea nakonec vyplnila. Tým Strangers se za pomoci H.E.L.M.E.T.u sjednotil a stal se tak ikonou naděje pro celé město.
Na venek odhodlaný neporazitelný tým ale často troskotal právě na různorodosti vnitřního složení. Mezi členy týmu docházelo k neustálým sporům a hádkám, které nejednou vyústili v závažnou rvačku. Jen myšlenka svobodné bezpečné Plzně dokázala hrdiny sjednotit. H.E.L.M.E.T. do jejich řad dokonce nasadil agenta Soulcona, který měl situaci uvnitř týmu redukovat. Ovšem právě ten byl nejednou zdrojem problému. Po dramatické smrti agenta Soulcona se ale Strangers dokázali sjednotit tak, jak nikdy před tím.

Sídlem Stranger je luxusní vila, kterou stejně jako většinu zázemí týmu obstaral Papírman. Toto útočiště týmu Strangers fungovalo jako ubikační zařízení, v němž se měl tým především stmelovat a plánovat další postupy a akce. Místo utužování kolektivu ale docházelo spíš k jeho rozvracení, protože čtyři tvrdohlaví hrdinové nebyli schopni respektovat jeden druhého a svými potyčkami a rvačkami často vilu značně decimovali.



K rychlému pohybu po Plzni využívali Strangers především svůj bílý vůz Strange~1. Nejednalo se však o nějaký speciální vylepšený bojový vůz, nýbrž o prostý dopravní prostředek, který si ale hrdinové poprávu hýčkali a pečovali o něj.


Osudy týmu Strangers se podle jednotlivých verzí příběhu různí. V žádné z nich však tým nezůstane celý a funkční.

Klasická verze příběhu mluví o velkém odhalení, že H.E.L.M.E.T.u nejde o ochranu města, nýbrž o jeho ovládnutí, a tak se Stranger této nově objevené hrozbě postaví. Z H.E.L.M.E.T.u na jejich stranu zběhne ještě pár dalších agentů po té, co je agent Soulcon zavražděn na rozkaz ředitele Jufryho. Situace se vyvrbí v kolosální bitvu, v níž Strangers umírají (Nezničitelný Kosťa v některých verzích tuto bitvu jako jediný přežije).

Další verze mluví rovněž o hrdinské smrti celého týmu (s výjimkou Papírmana), ale tentokrát rukou nejmocnějšího záporáka universa OSDCU Kena Tadao Beltora. Ten si pak ponechá štít Kapitána Republiky jako trofej z tohoto velkého vítězství. Později celá tato událost nese veliký význam v příběhu Teď se svět mění.

Podle jiných verzí došlo pouze k rozpadu týmu a to z různých důvodů (Papírmanovy zdravotní problémy, neschopnost respektovat se navzájem, ...).

Tak či onak, v žádné verzi nezůstane tým celý, ale všechny verze se jednoznačně shodují na tom, že Stranger jako tým výrazně ovlivnili vývoj universa OSDCU. Především vznik jiných superhrdinských týmu (New Strangers, Fakers), inspirovaných právě Strangers.

Strangers jako tým vystupují ve filmech:


Stronger

7. února 2018 v 21:25
Elitní agent H.E.L.M.E.T.u, který byl mimo jiné i součástí terénní skupiny, která pomáhala agentu Soulconovi při dopadení Aloise Kelena. Celá skupina byla pro svou přesnost a nasazení později využita k vytvoření klonů Strangers. Tak zvaný tým Fakers.
Jedním ze čtyř nově geneticky nakřížených vojáků je právě Stronger, v jehož těle proudí upravená vylepšená krev Jamese Stona. Umožňuje mu tedy transformovat jeho tělo do daleko větších a silnějších rozměrů. Na rozdíl od Angry-Mana, Stronger dokáže plně kontrolovat své jednání i ve zmutované podobě. Ani jako člověk toho ale moc nenamluví.
Tým Fakers byl nezávisle na své vlastní vůli ovládán H.E.L.M.E.T.em a nucen ke zvrhlým činům (i vraždám). Papírmanovi se ale podařilo jejich ovladače zničit a tak se Fakers postavili H.E.L.M.E.T.u, zabili ředitele Jufryho a později se přidali k organizaci M.O.P., kde fungovali jako terénní tým. I tato agentůra ale brzy zkrachovala a tak se Fakers museli chtě nechtě začlenit do smrtelné společnosti.


Stronger byl připravován pro snímek Strangers (nedokončeno), ale nebyl nikým předobsazen.


Emily Snickersnee

7. února 2018 v 20:49
Ema byla jako malá zneužívána svým otcem, kterého jednoho dne v sebeobraně zabila. Putovala do dětského domova pro problémové případy. Zdejší atmosféra a přítomnost mentálně nemocných vrstevníků však vyrůstající Emě vytvořila podmínky ke spolehlivému vyšinutí. Napříč pobytem v nápravných a uzdravných zařízeních Ema budovala plán, jehož naplněním se naprosto legálně dostala ven, jakožto mentálně zdravá mladá dívka. Tak tomu ale zcela nebylo a šílená mladá dívka na svobodě pak díky své kráse a svůdnému chování zahájila krvelačná jatka, při nichž se mstila za otcovy činy. Pod mrtvoly, které za sebou zanechávala, se podepisovala jako Emily Snickersnee.
Později se stala členem týmu FFF v němž ale stále zůstávala nejnebezpečnějším nevypočítatelným prvkem.
Její duše nakonec našla svůj klid v náruči podobně krutého a nekompromisního zabijáka Red Kárkula.
Nůžkáři, který byl do ní zamilován, ale nedala šanci.


Emily nebyla pro stříbrné plátno ani plánována, ani předobsazena.


Poskok

7. února 2018 v 20:28
Postava jménem Poskok je jednou z méně výrazných figur universa OSDCU. Rozhoně ale není bezvýznamná. Jedná se o Thanosova věrného služebníka, který se před mocí svého krutého pána sice třese strachem, ale díky své oddanosti a pracovnímu nasazení si jej zločinecká výsost opatruje a chrání.
Poskok pracuje spíše jako komorní asistent, do akce je posílán velmi zřídka. Thanos mu svěřuje jen ty nejdůležitější úkoly, protože mu na rozdíl od většiny svého personálu plně důvěřuje. Konkrétně byl Poskok například pověřen, aby od Nezničitelného Kosti a Black Arrowa získal brašnu s mysl ovládající drogou Doktora Bolíto. Akce, která se jevila jako náročná, nakonec proběhla velmi hladce, protože rozjásaní hrdinové tuto mocnou zbraň odložili na kámen v parku a zatímco si vesele povídali, Poskok se hbytě proplížil kolem nich a brašnu odnesl.
Nakonec byl však zatčen týmem Strangers a putoval do vězení H.E.L.M.E.T.u, kde jeho příběh končí.


Poskoka na stříbrném plátně ztvárnil Jan Vaňous a objevuje se ve filmech:


Pepa Cement

6. února 2018 v 22:50
Josef Cement ač obyčejný občan je jednou z nejzajímavějších osobností universa OSDCU. Jedná se o smrtelného mladého muže, který se protlouká životem, jak to jen jde. Střídá jedno zaměstnání za druhým a při tom mimo jiné potkává jednoho významného hrdinu za druhým. Poprvé se dostkl světa superhrdinů, když v roce 2014 jakožto reportér komerční televizní stanice dělal reportáž o kriminalitě v Plzni. Tehdy dělal rozhovor s policejním inspektorem Sanatem, který se afektovaně zmínil o samozvanci Kapitánu Republikovi. Tím začala dlouhá řada náhodných setkání či Cementových činů, kterými ovlivnil dění universa OSDCU. Prodal Papírmanův bývalý byt zločinci Nůžkáři, poskytl "lékařskou" péči Nezničitelnému Kosťovi jako pracovník H.E.L.M.E.T.u (mimo jiné podnítil myšlenku vytvoření Fakers). H.E.L.M.E.T.em byl později také zatčen za prodej kradeného zboží a co následovalo dál, to je nejisté. Je možné, že Pepa Cement nevědomky zapříčinil celou řadu dalších významných událostí, ale to nikdo nikdy nezjistí.


Pepa Cement se objevuje v nejednom snímku z universa OSDCU v hereckém zpracování Adama Kůse. Byl o něm dokonce plánován falešný dokumentární snímek, který se ale nikdy nezrealizoval. Objevuje se v těchto hotových filmech:


Yellow

6. února 2018 v 22:22
Pravděpodobně jedna z nejbizarnějších postav universa OSDCU je inteligentní blob žluté želatiny jménem Yellow. Jeho původ je nejasný, ale pravděpodobně byl uměle vytvořen v laboratořích, kde rovněž získal svůj skafandr i jeho nejlepší přítel DEMO.
Díky tomuto přátelství a pracovnímu spojenectví se oba tito svérázní hrdinové později dostali do týmu New Strangers, kde se Yellow začal projevovat jako mocný válečník. Jeho želatinová forma umožňuje například změnu tvaru nebo dokonce rozmělnění na menší blobečky, které se například snadno dostanou do útrob nepřítelova těla, kde můžou páchat značnou neplechu - mohou například zacpat dýchací otvory.
I přes Yellowův bojový přínos a význam v týmu, jeho inteligence, o jejíž mezích není nic známo, zůstává v podstatě neprojevena, neboť Yellow nedisponuje komunikačními schopnostmi.

Yellow nebyl pro stříbrné plátno ani nachystán ani předobsazen.


EMO

6. února 2018 v 21:34
Ve zvrhlých laboratořích Doktora Bolíto se kromě vymývání mozků dějou i zcela jiná a mnohem závažnější zvěrstva. Například se zde vyrábějí umělé organismy, které mají sloužit k bojovým účelům jako dokonalí vojáci. Technická úroveň laboratoří a pečlivost výzkumu často zapříčiní zrod něčeho zcela nezvladatelného a neplánovaného. Jedním takovým náhodným experimentem je právě EMO. Původně nadesignovaný jako dokonalá zbraň, která převezme protivníkovu agresi a obrátí ji proti němu samému. Ve výsledku ale nezůstalo jen u agrese, ale u všech emocí. EMO sám tedy neprožívá žádné pocity či emoce, jen je kopíruje od kohokoli, kdo je v blízkosti. Emoce, které právě prožívá se projevují na změnách barev obrazců na EMOvě obličeji.Ačkoli má vlastní vědomí, vzpomínky, ba dokonce touhy, není schopen je projevovat či naplňovat. Chtě nechtě musí otročit náladám jiných a tím může lehce působit jako nepřítel. Sám od sebe ale nechce nikomu škodit.

EMO se vyskytuje v nezrealizovaném třetím díle Nezničitelného KOSTI, kde po dlouhou dobu působí jako nepřítel a je dokonce obviněn z vraždy Kosťovy ženy.

EMO nebyl pro stříbrné plátno ani nachystán ani předobsazen.


Black Raven

6. února 2018 v 16:24
Origin zápporáka Black Ravena se různí. Jedna verze mluví o obyčejném samozvaném superzloduchovi, který se nechal inspirovat svou ornitologickou zálibou a vytvořil si jedinečný kostým.
Druhá verze však udává trochu mlhavější začátky s nádechem mystična, podle níž se Black Raven objevil ve světě OSDCU po mezidymenzionální trhlině. Tato verze tedy uvádí existenci druhého paralelního vesmíru, kde Raven býval vládcem. Po příchodu do nám známého světa se ale musel vzdát svých ambicí a zařadit se mezi obyčejný smrtelný lid. Později se však přidal k záporácké skupině FFF, která se postavila začínající zpravodajské službě M.O.P. a dovedla ji ke krachu.
Ať tak, či onak, Raven zstává ve všech verzích zahořklým nevrlým samotářem, který nemá rád nikoho a nic než zločin.

Black Raven se na stříbrném plátně zatím neobjevil, ale jeho postava se objevila v hereckém zpracování Petra Pittnera při natáčení nikdy nedokončeného kraťasu, z nějž se později vyvinul snímek Strangers (nedokončeno).


Patriot Soldier

6. února 2018 v 16:10
Bývalý agent H.E.L.M.E.T.u, který byl svým vlastním zaměstnavatelem zneužit k vytvoření nadčlověka. Jeho tělo bylo upraveno na elitního zabijáka (vylepšenou kopii Kapitána Republiky) a jeho mysl vymazána. Následně se s dalšími čtyřmi supervojáky stali klony svých předloh Strangers a ovládáni H.E.L.M.E.T.em zaujali místo jejich úctyhodných protivníků.
V bitvě, kterou roztahovačný H.E.L.M.E.T. rozpoutal, pak Fakers připravili o život tři ze čtyř Strangerů a čtvrtého smrtelně zranili (Papírman). Ten však před svou smrtí stihl probudit Fakers z jejich otrockého tranzu a když vojáci viděli, co H.E.L.M.E.T. způsobil nejen jim, ale i celému městu, ukončili jeho krutovládu jednou pro vždy. Později se pak společně s Winner Soldierem stali členy nové zpravodajské služby M.O.P., která však po krátké době ztroskotala kvůli nedokonalému utajení. Fakerům pak nezbylo nic, než se začlenit do smrtelné společnosti.

Patriot Soldier se na stříbrném plátně zatím neobjevil, ale jeho účast byla plánována ve snímku Strangers (nedokončeno) v hereckém ztvárnění Jana Tomrleho.


Kotla

5. února 2018 v 22:32
Bývalý agent zpravodajské služby H.E.L.M.E.T. byl v důsledku komplikovaných okolností příběhu Strangers zneužit samotným H.E.L.M.E.T.em a jeho tělo bylo uměle přeměněno na klona Nezničitelného Kosti, který měl svému originálu čelit v bitvě o Plzeň.
Tento obyčejný elitní agent tedy získal nezničitelnou kůži a nadlidskou sílu, díky níž byl společně se svým týmem Fakers pro Strangery úctyhodným protivníkem.
Zvěrstvá, co s kolegy páchal, však nepocházela z jejich vlastních hlav. Díky mysl ovládající droze Doktora Bolíto mohl H.E.L.M.E.T. tyto čtyři klony plně ovládat.
Po smrti Strangers byli všichni čtyři ovládaní elitáři osvobozeni a ze své vlastní vůle ukončili jatka, která H.E.L.M.E.T. rozpoutal. Společně s Winner Soldierem se pak následně stali novou nadějí pro osamělé zranitelné město a zapojili se do aktivity nově vzniklé zpravodajské agentůry M.O.P., kterou založila agentka Rafaelová ve snaze o osvětu svého oboru.
I tato společnost se ale rozpadla při střetu s týmem FFF, a tak se Kotla, stejně jako zbytek týmu klonů, musel začlenit zpět do smrtelné společnosti.


Kotla se na stříbrném plátně zatím objevil jen v podobě terénního agenta H.E.L.M.E.T.u, ale jeho účast byla plánována i ve snímku Strangers (nedokončeno) v hereckém ztvárnění Michala Sládka.




Paper Stroke

5. února 2018 v 22:20
Ve verzi příběhu, kde se zpravodajská služba H.E.L.M.E.T. ukáže jako roztahovačná monarchie toužící po nadvládě nad Plzní, superhrdinský tým Strangers toří jejich největší protivníky, s nimiž není radno si zahrávat. Hrdinové neměli ale ani potuchy o tom, že H.E.L.M.E.T. má ve své databázi nejen jejich spisy, ale i vzorky DNA, ze kterých se mu povedlo vytvořit čtyři zabijácké klony samotných Strangers. Vůdcem tak zvaného týmu Fakers je právě Papírmanův vytuněný klon Paper Stroke.
Všichni čtyři Fakers byli dříve agenty H.E.L.M.E.T.u, kteří byli ale později zneužiti pro zvrhlý plán klonování. S nově nabytými schopnostmi ale ztratili vlastní vůli a pomocí mysl ovládající drogy Doktora Bolíto byli H.E.L.M.E.T.em nuceni ke krutým vraždám.
Díky Strangers se Fakerům podařilo zbavit se svých pánů a po hrdinském skonu svých vzorů pak následně převzali ochranu města společně s Winner Soldierem v čele.

Rozšířenější verze příběhu vykresluje i jejich následnou účast v nové zpravodajské službě agentky Rafaelové jménem M.O.P. Tam pod záminkou vydavatelství plzeňského týdenníku tajně operovali ve věci nadpřirozených úkazů. Jejich neslvná doba slávy skončila střetem s dalším významným týmem FFF, který prohráli a následně se M.O.P. rozpadl.

Paper Stroke se na stříbrném plátně zatím neobjevil, ale jeho účast byla plánována ve snímku Strangers (nedokončeno) v hereckém ztvárnění Martina Kukrála.


DEMO

5. února 2018 v 21:55
Dominik Urban je mladý ambiciózní muž, který víc než po čemkoliv jiném vždy toužil po právu a pořádku. Rozhodl se tedy vzít zákon do svých nelítostných pěstí. V akci však utrpěl vážná poranění a skončil v nemocnici. Tam jej navštívil cizinec - vědec, který sháněl dobrovolníka pro nový projekt, který rozjížděl. Nabídl Dominikovi nejen možnost hájit zákon ve službách státu, ale především řadu technických vymožeností a tučný honorář. Podmínkou však byla absolutní izolace od svého dřívějšího života. V Dominikovi se odehrál souboj mezi lákavou nabídkou a záchranou vztahu s přítelkyní. Jeho heroické pudy ale nakonec zvítězily a hospitalizovaný mladík byl oficiálně prohlášen za mrtvého. Zatímco Dominikova přítelkyně trpěla svou ztrátou, on si vychutnával své nové technické zázemí. Byl vybaven speciálním oblekem, který mu umožňoval rozkládat molekulární stavbu objektů pomocí čidel na rukavicích. V podstatě tak měl možnost prorážet pěstí takřka cokoliv. Tato technická vymoženost nesla jméno Demolition Man, z něhož si Dominik vytvořil svou superhrdinskou přezdívku DEMO.

Laboratoř, která mladíka technicky vybavila, však pracovala na něčem mnohem ambicióznějším. Na umělé inteligenci, která se bude co nejpřesněji podobat člověku. Nebo na novém vylepšeném obleku pro samotného DEMA. Umělá inteligence se však vymkla kontrole a zmocnila se tohoto prototypu nového skafandru. Tvořila tak mocného soupeře našeho hrdiny. V důsledku absence pudu sebezáchovy ale došla svému konci, neboť prototyp nového obleku trpěl závažnými technickými nedostatky.
Výtězství však DEMO oslavil zjištěním, že jeho věrná přítelkyně při zjištění, že je její přítel mrtev, spáchala z lásky tragickou sebevraždu.

Některé verze dokonce mluví o úmrtí samotného DEMA, který si z neopatrnosti svou rukavicí vážně ublíží.

Avšak komplexní obecnou verzí zůstává ta, v níž se DEMO v laboratořích setkává pravděpodobně s nejbizarnějším charakterem celého universa OSDCU, Yellowem. Společně se pak později stanou členy superhrdinského týmu New Strangers, který po vzoru svých předchůdců hájí Plzeň ve společenství.

DEMO se na stříbrném plátně zatím neobjevil, ani nebyla jeho filmová realizace naplánována.


Ken Tadao Beltor

4. února 2018 v 12:37
Mysteriozní záhadná figura obdařená nadpozemskou mocí. Kenův původ je neznámý a je i dost možné, že se jedná o pradávnou entitu, která není poznamenána vlivem času. Ken Tadao Beltor je asi jediným charakterem universa OSDCU, jehož pozadí se neopírá o vědecké vysvětlení, ale snad o něco, co by se dalo nazvat magií.
Tento mocný nepřítel disponuje mocnou schopností ovládat elektrickou energii. Objevuje se ve verzi příběhu, která ukazuje postapokalyptický svět, který vznikl právě v důsledku Kenovy krádeže veškeré elektrické energie světa. Vznikají tak tajemstvím opředené spojitosti mezi Kenem a slavným světem před katastrofou. V rámci této časové linie je také Ken Tadao Beltor označován za největšího záporáka universa, který z povzdálí řídil Thanosovu kriminální aktivitu. Když pak přišel čas, Ken, který sbíral dlouhá léta síly, uvrhl slavný svět do temnoty a získal tak nadvládu nejen nad Plzní, ale nad celou Zemí.
V postapokaliptickém světě si Ken Tadao Beltor vytvořil sektářské gangy svých poskoků, kteří ještě po vzoru bývalé legendy Thanose nosívali rudé masky. Ken tohoto faktu využil k rozšíření mystifikace o Thanosově absolutní vládě, a to mu pomáhalo zůstat ve stínu, odkud mohl všechno spolehlivě řídit.



Logo plzeňské superpadoušské komunity, které se vykládá jako grafické znázornění spojení tří písmen K T B, v této verzi příběhu neznamená spojení iniciálů jmen Kelen - Thanos - Bolíto, ale jedná se o prosté iniciálny jména Ken Tadao Beltor.


Ken se v příběhu snímku Teď se svět mění vydává za pouhého přeživšího mladíka - nešiku. Nejednou je přímo označen za "poděsa" a ačkoli je směšnohrdinskou postavou, jeho zdánlivá smrt ke konci příběhu je velmi dramatickým okamžikem. Teprve pak se ukáže, kým skutečně je, a v závěrečném souboji dokonce zabije přeživší legendu Papírmana.


Kena Tadao Beltora na plátně ztvárnil Jan Tomrle a objevuje se ve filmech:


Winner Soldier

4. února 2018 v 11:59
Samozvaný strážce zákona Black Arrow se stal nejlepším přítelem a parťákem Nezničitelného Kosti po té, co společně zneškodnili Dr. Bolíto. Když však zloduch uprchl z vězení, Black Arrow byl postřelen a unesen. V Bolítově laboratoři pak zažívalstrašlivá muka při pokusech, které na něm prováděli. Zvrhlý doktor mu vymyl hlavu, zbavil ho vzpomínek a udělal z Arrowa stroj na zabíjeníjménem Winner Soldier.
Jako nájemný zabiják si vytvořil svou zvláštní tradici, nakreslit si na ruku jeden pruh za každou oběť. Postupně si tak pokreslil obě ruce dalšími pruhy začal vyplňovat dalšími pruhy. Tak vznikl jeho charakteristický zjev (jedna ruka černá, druhá pruhovaná). To bylo v době, kdy dostal speciální úkol unést Kosťovu ženu a následně zabít Kosťu samotného. Jeho starému příteli se však podařilo navrátit Winner Soldierovi jeho staré vzpomínky a tak se elitní asasin obrátil proti svému pánovi. Když se dvojici hrdinů podařilo zloducha zneškodnit, Winner Soldier se uchýlil do ústraní a započal svůj osamělý život nezaujatého bojovníka.

Různé verze příběhu vykreslují Winner Soldierův osud různě. Verze scénáře Strangers uvádí Winner Soldiera jakožto posledního přeživšího hrdinu, který nakonec zakončí vítězstvím velkolepou bitvu o Plzeň. Pak po pádu H.E.L.M.E.T.u pracuje jako špión v utajení pro zpravodajskou službu M.O.P. agentky Rafaelové.

Jedna nezávislá verze nastiňuje také potenciální možnost romantického vztahu Winner Soldiera a právě zmíněné Marie Rafaelové, který ale pro netečnost obou postav nedopadne příliš dobře.

V další alternativní verzi, v níž Kosťa dožívá jako poslední přeživší Stranger a pátrá po vrahovi své ženy, vystupuje Soldier v roli nekompromisního nevrlého společníka, který Kosťou sice opovrhuje, ale v pátrání mu pomáhá. Jako jeden z mála také tento příběh přežije a po jeho prožití v něm ani z daleka nezbyde tolik dobra.

Winner Soldiera na plátně ztvárnil Adam Kůs a objevuje se ve filmech: