Kapitán Republika

3. února 2018 v 14:53
Vlastně úplnou náhodou se mladý Tomáš Hajt stal jedním z legendárních plzeňských superhrdinů. Po cestě na pracovní pohovor narazil na dva bývalé spolužáky ze základní školy a ti mu připomněli drsná léta šikanovaného žáčka. Pomlácený tomáš se na cestě zpět domů stal svědkem vraždy a stal by se i další obětí, nebýt štítu, který nalezl v zapadlé uličce. Nezničitelný štít jej ochránil před krutým osudem a tak se rozhodl vzít zákon do vlastních rukou. Na rozdíl od ostatních plzeňských superhrdinů se ale brzy stal terčem policejního pátrání a to jej napříč různými verzemi příběhu nejednou dovedlo až za mříže.
Jeho někdejší vztah s dcerou policejního inspektora Nikol Sanatovou ztroskotal právě z důvodu Tomášovi superhrdinské činnosti a kromě svých druhů v týmu Strangers neměl věru moc přátel. V lásce ale takovou smůlu neměl. Po sjednocení Strangers a v konfliktu se zpravodajskou organizací H.E.L.M.E.T. začal shledávat, že dřívější agentka H.E.L.M.E.T.u, Marie Rafaelová, je přesně dívka podle jeho gusta. V příběhu Strangers se mezi nimi dlouho projevovalo jisté jiskření, avšak když si dva zamilovaní jedinci konečně navzájem projevili lásku, následovala krutá bitva o Plzeň, v níž Kapitán Republika společně se svými superhrdinskými druhy hrdinsky padl.

Kapitánův nezničitelný štít se objevi v jednom z několika alternativních pokračování příběhu. a to konkrétně v postapokaliptickém snímku Teď se svět mění, kde sehrál rozhodující příběhovou roli jakožto předmět závisti. Odstartoval tak dramatický příběh, který ale nebyl nikdy dokončen.Kapitána Republiku na plátně ztvárnil Martin Buček, Jan Vaňous (a Adam Kůs jako alternace) a objevuje se ve filmech:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama