Papírman

3. února 2018 v 14:51
Vůbec prvním plzeňským superhrdinou byl právě papírový strážce zákona, Papírman. Jeho příběh je vskutku neuvěřitelný a napříč tvorbou Studia DRAKO se vyvíjel do rozmanitých rozměrů i různorodých verzí. Všechny verze jeho příběhu ale začínají stejně tak, jak je uvedeno v našem vůbec prvním dokončeném snímku Papírman: Zrození hrdiny (2012).
Obyčejný malý žák základní školy, který vždy toužil stát se superhrdinou. Jeho sny ale nezůstaly jen u dětských her. Jednoho dne, když psal úkol z chemie, říznul se o papír a chemická reakce v jeho těle odstartovala nevídané změny. Jeho kůže se proměnila na papír a se svým heroickým zjevem se rozhodl vzít zákon do vlastních rukou.
Když se v Plzni začali objevovat další výjimeční jedinci, Papírman projevil iniciativu spojit síly a tak vznikl superhrdinský tým Strangers (filmové zpracování nebylo nikdy dokončeno).
V tomto bodě se jednotlivé verze příběhu rozbíhají. Podle původního námětu snímku Strangers se superhrdinský tým postavil agentuře H.E.L.M.E.T., která projevila iniciativu převzít vládu nad městem. Při kolosální heroické bitvě však Papírman, stejně jako jeho spolubojovníci, hrdinsky padl v boji.

Jedna verze říká, že tak, jak papír nahradil chlapcovu kůži, postupně nahrazoval i celý zbytek jeho těla, což vedlo i k rozežrání mozku a Papírman tak v podstatě pomalu umíral. Kromě příchozí demence však rozkládající se hrdina musel čelit nejen fanatické fanynce Paper Woman, ale i svému starému nepříteli Nůžkáři, který v jedné verzi situace využije a papírového superhrdinu na skolnku života konečně zabije. Ostatků Papírmanova těla se však zmocní Paper Woman a pohřbí jej do konteineru na papír. Tam však dochází k další prazvláštní mutaci. Přítomnost papíru oživí mrtvé tělo a mnohonásobně jej zvětší. Z dříve opěvované legendy Papírmana se tak v této verzi stává primitivní monstrum zvané Angry Paper, které společně s Paper Woman a dalšími třemi hrdiny později tvoří nový tým New Strangers.Scénář s politickým námětem Papírová diktatůra však vypráví příběh opět jinak. V této verzi se Papírman utká se svým přítelem Nezničitelným Kosťou v politickém propagandistickém souboji, což vede až k Papírmanově objednávce vraždy svého přítele. Vraždu má vykonat elitní zabiják Winner Soldier, který se také staví proti Kosťovi kvůli jeho politickým názorům. Ukáže se ale, že nic není tak, jak se zdálo a nakonec je zavražděn sám Papírman, pro dobro většího celku.


Nesmíme ale zapomenout ani na verzi příběhu, která ani tak nemluví o tom, co bylo, ale o tom, co je. Zde máme na mysli postapokaliptický nedokončený snímek Teď se svět mění, v němž postava Papírmana vystupuje také. Jedná se ale o ostřílenou tvrdou figuru, která napříč roky teroru zažila své. Nemá zájem podílet se na záchraně světa, ale nakonec se v něm přeci jen objeví záchvěv dobra a hrdinsky se postaví zlu. Nakonec však umírá rozpuštěn v jezeře.
Ani tuto specifickou verzi příběhu se ale nepodařilo celkově dokončit a tak zůstává Papírmanův fimový osud stále nejasný.

Papírmana na plátně ztvárnil Adam Kůs a objevuje se ve filmech:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama