Filmotéka

Mikuláš (2018)

25. února 2018 v 15:24

Sourozenecká rivalita a touha po otcově dědictví dožene Mikuláše do nepěkné situace. Ocitá se uprostřed ledové pustiny a musí najít cestu zpět k civilizaci. Cestou se musí vypořádat se svou arogancí, psychickou labilitou, ba dokonce s absencí životního poselství. Svůj úděl ale najde a do civilizace se vrací jako znovuzrozený posel naděje a štědrosti.

Jak to mělo skončit - The Santa Trilogy (2017)

3. února 2018 v 14:07
Jak by mohla skončit trilogie The Santa, kdyby scenáristé neměli žádné zábrany?
Paní Santová by střídala milence jako ponožky, temný elf by měl sklony k homosexualitě a stěžejním námětem příběhu by byla finanční situace manželů Santových.
Absurdní humor a plno odkazů na tvorbu Studia DRAKO!

The Santa 3 (2017)

3. února 2018 v 14:04
Temnota je stará a mocná síla, která se živí jako parazit ze strachu ostatních. Sledujeme retrospektivní příběh elfa, který temnotě plně propadá a začíná páchat krutá zvěrstva a vraždy. Paní Santová, která je svědkem mnoha hrůz, propadá strachu i ve chvíli, kdy se její manžel vydává do boje proti temnotě a vystavuje se tak nebezpečí. Santová situaci těžce snáší, ale naštěstí vše dobře dopadne a elf jde do vězení. Santa s bratrem Mikulášem odjíždějí na dovolenou, ale náhle se děje cosi zvláštního. Uprostřed letních prázdnin se spouští sněžení a teploty markantně klesají. Jsou vyhlášeny Letní Vánoce a Santová s prosbou o pomoc propouští elfa z vězení. Ten ji však zradí a rozpoutá další temné peklo. Santa se vrací z dovolené a souboji s elfem sice vyhrává, ale temnota z poraženého přechází do něj. Zoufalství paní Santové se ještě prohlubuje, když Santa propadá temnotě a jejich manželství se rozpadá. Vyhledá Santova bratra Mikuláše a požádá ho o pomoc. On však ví, že bez hrubé síly nezmůže nic a tak příběh vyústí v závěrečnou bitvu mezi bratry, kde nakonec vítězí světlo. Santa není schopen zbavit se temnoty a sám spáchá sebevraždu. Mikuláš pohřbí bratra a předá jeho post jedinému přeživšímu vánočnímu elfovi (už není posedlý temnotou), což je závěrečným symbolickým paprskem světla. Otázkou ale je, za v příběhu vůbec existuje rozdíl mezi světlem a temnotou.

MAT (2017)

3. února 2018 v 14:03

Pohádková říše zažívá nejtemnější období v historii. Večerníček se rozhodl povraždit své děti, pohádkové bytosti. Obyvatele pohádkové říše se dělí na dva tábory - jedna skupina se přidává k Večerníčkovi v naději, že je následně ušetří, a druhá skupina odbojářů, která se hrdinsky staví proti tváři zla. Vypuká tak epická občanská válka o záchranu pohádkové říše, do níž se zapojují všechny známé pohádkové a večerníčkové bytosti. Nakonec se ale obě strany spojí proti mnohem většímu roztahovačného nepříteli.

The Santa 2: Letní Válka (2016)

3. února 2018 v 14:02

Uprostřed léta se z ničeho nic spouští sněžení a ministerstvo kultury vyhlašuje Letní Vánoce. S tím ale Santa nepočítal a odjel na dovolenou. Jeho mladá manželka paní Santová tak musí sama připravit celé Vánoce. Brzy však zjistí, že na to sama nestačí a navštíví temného elfa ve vězení. Uzavřou pakt a elf je propuštěn, aby pomohl paní Santové zničit Vánoce. Podlý elf ale úmluvu poruší, uvězní Santovou a znovu chce zničit vše krásné na světě. Když se Santa vrátí z dovolené, je už pozdě. Nebo ne?

Teď se svět mění (nedokončeno)

3. února 2018 v 13:59
Mladá dívka, sirotek Alice, se protlouká postapokaliptickým okolím Plzně, která po náhlém vymizení elektrické energie ze světa upadla do období temnoty a násilných hrůz. Naprostá většina světové populace vymřela v důsledku ztráty elektrických přístrojů a poslední přeživší raději utekli z měst do lesů, neboť města ovládají gangy takzvaných Rudých (sekty). Alice žije z toho, co ukradne majetnějším a se svým psem Rynem se snaží přežívat. Postupně odkrývá tajemství svého původu i bývalého honosného světa, který nezažila. Dozvídá se, že Plzni kdysi vládl superhrdinský tým Strangers a zároveň nachází jisté známky jejich existence. Jmenovitě nezničitelný štít Kapitána Republiky, leč opotřebovaný, se stává její novou trofejí. Vlastník štít, temný vůdce gangu Rudých zvaný Ken Tadao Beltor, chce štít zpátky, protože symbolizuje jeho dávné vítězství nad Strangers a tak začíná dramatická honba za prchající Alicí. Do příběhu ale náhle vstupuje poslední tajný přeživší superhrdina Papírman a přidává se k Alici. Příběh plný zrádných nástrah a nebezpečných honiček vyústí ve velkolepé finále, v němž se odkrývá, že Ken Tadao Beltor má na svědomí nejen pád Strangers, ale i celého slavného světa, a svou magickou moc obrátí proti hlavním hrdinům. Papírman se obětuje v zájmu spásy světa a Alice jeho dílo dokončí. Beltor je zabit a Alice s nadějí v lepší zítřky žije ve svobodném leč zničeném světě dál.

The Santa (2016)

29. ledna 2018 v 8:05

Vánocům hrozí zánik. Jeden ze Santovýc hvánočních elfíků propadl temnotě a má jen jediný cíl - zničit Vánoce. Tvoří vánoční démony, kteří mají šířit jeho zlobu a pomáhat mu v podlém plánu. Proto musí Santa odložit radostné úsměvy a veselé "HO HO HO" a nahradit je pěstmi a výhružkami. Příběh se rozrůstá v epikální řež za záchranu Vánoc, v níž nechybí například ani sob Rudolf či dokonce Santův bratr Mikuláš.

Strangers (nedokončeno)

28. ledna 2018 v 22:22

Čtyři plzenští superhrdinové se spolčují do jednoho kolosálního superhrdinského týmu a společně bojují za záchranu světa. Hned v úvodu příběhu příběhu se musí vypořádat s hlavou plzeňské zločinecké organizace KTB vedené kriminálníkem Thanosem. Za pomoci H.E.L.M.E.T.u se jim velice rychle podaří zvítězit a svůj triumf po právu slaví. Oslavy však netrvají dlouho. Brzy se ukáže, že právě H.E.L.M.E.T. je největším nepřítelem a po té, co jeho ředitel nechá zavraždit agenta Soulcona, Strangers se sjednotí a povstanou v kolosální bitvě. H.E.L.M.E.T. však proti nim vyrukuje s týmem supervojáků, které stvořil po vzoru Strangers. Proti sobě samým Strangers nemohou jen tak zvítězit a bitva vrcholí. Nakonec naši hrdinové dosáhnou vítězství, ale všichni v boji hrdinsky padnou. O jejich hrdinství se však nikdo nedozví, protože celá akce je oficiálně označena za nezákonnou. Strangers tak zůstávají v pamětech občanů zapsání jako skupina kriminálníků.

Agents of H.E.L.M.E.T. (nedokončeno)

28. ledna 2018 v 21:55


Skupina elitních agentů pod vedením Daniela Soulcona vyšetřuje stopy po zločinecké organizaci, která v Plzni provokuje nejen zpravodajskou službu H.E.L.M.E.T., ale i plzeňské superhrdiny. Agenti postupně odhalují, jak velké spiknutí jim narostlo před očima. Především šílený profesor Alois Kelen, který míchá DNA plzeňských superhrdinů a vytváří tak ultra-super nadčlověka, jim dělá velké starosti. I přes veškerou snahu padoucha zastavit, dostvá tým jednu ránu za druhou. Nejen od nepřátel vnějších, ale odhalí zrádce i mezi sebou. V závěru vše vypadá bledě, ale na poslední chvíli se zjeví všichni čtyři plzenští superhrdinové (Strangers) a zachrání situaci. Agent Soulcon se pak stává jejich pomocníkem a na své místo pasuje nejšikovnějšího z agentů.

Cachny (2015)

28. ledna 2018 v 21:32
Bolevecký rybník je klidná letní rekreační lokace, kam se v létě ženou hromady lidí. Nikdo z nich ale netuší, že právě zde se skrývá hnízdo těch nejstrašnějších predátorů vůbec. Cachen!
Skupina anarchistických sektařů probudila tuto bájnou krvelačnou civilizaci a jediný, kdo má o nebezpečí vůbec ponětí, je mladý pár a seznalý sedlák, žijící v blízkosti rybníku. Hrdinové odhalí tajemství, projdou přes řadu karambolů a i přes to cachny začínají činit hrozbu pro širší veřejnost. Jedinou možností, jak je zastavit, je probudit jejich jediného přirozeného nepřítele, bájnou boleveckou příšeru, takzvanou Bolevesku!

Nezničitelný KOSŤA 2: Winner Soldier (2015)

28. ledna 2018 v 18:37
V druhém díle superhrdinské ságy žije Nezničitelný Kosťa poklidným rodinným životem. Má před svatbou a vesele vychutnává radostí života. Jediným chmurným tónem jsou jeho zlé sny, v nichž se mu stále vrací vzpomínka na tragickou smrt jeho nejlepšího přítele Black Arrowa. Když dojde na svatbu, nevěsta se neukáže a Kosťa záhy zjišťuje, že jeho nadcházející byla unesena zlým Doktorem Bolíto. Do příběhu vstupuje zpravodajská organizace H.E.L.M.E.T. a agentka Rafaelová, která pomáhá Kosťovi v pátrání po padouchovi. Oba jsou přepadeni a tvrdě poraženi elitním zabijákem s přezdívkou Winner Soldier. Když opět naberou síly a vydávají se s novým vybavením k nově odhalené základně Doktora Bolíto, asasin se objevuje znovu a Kosťa zde zjišťuje, že Winner Solier je ve skutečnosti jeho dávný kamarád Black Arrow, kterému podlý doktor vymazal osobnost a vzpomínky. Naštěstí se Kosťovi podaří svému příteli oživit paměť a společně porazí Doktora Bolíto. Kosťa se v závěru ožení se svou milou a s novými přáteli žije šťastně dál.

Abbulíf (2014)

28. ledna 2018 v 18:07
Parodický trailer Abbulíf ukazuje příběh dvou mladých mužů, kteří si žijí svůj bezstarostný život a baví se, jak to jen jde. Náhle se ale objevuje mezinárodní terorista, kyborg Abbulíf, který prahne po bájném artefaktu, starodávné váze, která mu pomůže ovládnout svět. Abbulífa je třeba zastavit a tak se dva kamarádi musí zapojit do boje za záchranu světa. Příběh eskaluje v akční bojovou epiku s nádechem humoru a komčí nejistou výhrou dobra nad zlem.

Papírman 2 (2014)

28. ledna 2018 v 16:34

První plzeňský superhrdina Papírman se vrací v druhém díle své ságy a hned v úvodu představuje hlavního záporáka snímku. Neznámý podivný muž hledající si levný byt. Tato zdánlivě malicherná scéna ale nabyde většího významu, když se ukáže, že byt ppatřil Papírmanovi. Papírový superhrdina totiž díky své zákonodárné činnosti žije v luxusu a nedaří se mu nijak zle. Zloduchy likviduje jednoho po druhém a sklízí jen obdiv. Muž, jenž koupil jeho dřívější byt, má však spadeno na mítní banku a Papírman mu jednoznačně stojí v cestě. Proto se rozhodně použít tu nejmocnější zbraň. Nůžky! A proto si také začal říkat Nůžkář.
Do příběhu také krátce vstupuje Agent Soulcon, který nastíní existenci zpravodajské služby H.E.L.M.E.T., která se ve větší míře projeví až později.
Papírman je ale nucen čelit hrozbě, a ačkoli utrpí zranění, nakonec zvítězí. Hrdinsky odjíždí na své papírběžce, zatímco padouch je zatčen policií.
Papírový hrdina ale netuší, že na místo bojiště tou dobou přichází záhadný muž Alois Kelen, který je při nálezu kousku Papírmanovy odstřižené tkáně vyloženě nadšen. A v hlavě se mu už rodí zlomyslné plány.

Nezničitelný KOSŤA (2014)

28. ledna 2018 v 16:22

Martin Kostlivý je obyčejný mladý muž, který má rád srandu, pěkné holky, dobré jídlo a v neposlední řadě také písničku z Titaniku. Jednoho dne, právě když poslouchal svou oblíbenou písničku, pozoroval krásnou dívku a jedl něco dobrého k snědku, ani netušil, že tyčinka, kterou si právě chystá sníst, byla znečištěna toxickými látkami a ty v Martinově těle provedou velké změny. Martin Kostlivý, jinak řečený Kosťa, získává nezničitelnou kůži a supersílu, a vyává se na nebezpečnou cestu superhrdiny. Čistí plzeňské ulice od zločinu a postupně odkrývá větší spiknutí. Proti němu se staví šílený Doktro Bolíto se svým plánem ovládnout město. Kosťa se spikne s dalším samozvaným strážcem zákona Black Arrowem a společně Doktora Bolíto porazí. Kosťa v záběru získává svou vysněnou lásku a Black Arrow odchází osaměle do dáli. Všimne si ale, že Bolítova mysl ovládající zbraň byla ukradena a její zloděj ji v poslední potitulkové scéně přináší svému pánu, který jen s jízlivým úšklebkem střádá plány na další superzločiny.

Kapitán Republika (2014)

28. ledna 2018 v 16:04

Mladý nezaměstnaný muž Tomáš Hajt se chystá na pracovní pohovor. Jeho milující přítelkyně Nikol ho dobře ustrojí a Tomáš vyráží. Po cestě ale potkává své býalé spolužáky, kteří si libují v šikanování nevinných. Pomlácený Tomáš se vrací zpět domů a po cestě nachází v zapomenuté uličce nezničitelný štít (parafráze na legendárního Kapitána Ameriku). Štít jej zachrání od jisté smrti a to ho namotivuje k šíření spravedlnosti v plzeňských ulicích. Brzy se ale samozvaný hrdina stává terčem policejního vyšetřování. Zejména inspektor, James Sanat (otec Tomášovy přítelkyně Nikol Sanatové) je přímo posedlý honem za samozvaným Kapitánem Republikou a Tomášovi tak jeho ušlechtilé snažení značně hatí. Nikol Tomáše opouští, protože už neunese tlak, kterému je vystavována a Tomáš tak skončí sám. Ani to ho ale neodradí v konání dobra. V potitulkové scéně je Nikol kontaktována Papírmanem, který shání kontakt na nového pluzeňského superhrdinu Kapitána Republiku.

Pán Prstenů: Plzeňani sobě (2013)

28. ledna 2018 v 15:43
Malý hobit Frodo čeká celý natěšený, až 5. prosince přijde Mikuláš a nadělí mu něco dobrého. Mikuláš sice dorazí, ale Froda žáná dobrota nečeká. Naopak! Dozvídá se, že je potřeba zničit magický prsten moci a proto záhy vyráží i s Mikulášem a svým kamarádem Samem na cestu za záchranu světa. Cestou prochází zkrze všechna známá dobrodružství a nebezpečenstva , která známe z předlohy Pán Prstenů. Po cestě potkává roztodivné postavy a bytosti, které mu v cestě pomáhají, či naopak brání. Když se Mikuláš obětuje, aby zachránil zbytek legendárního společenstva, Frodovi začíná docházet, že cesta za vítězstvím nebude snadná a raději se v závěru příběhu vyává jen se Samem na svou vlastní cestu. Ani jejich bývalí spolubojovníci se ale nevzdávají a pokračují i bez hobitů dál na cestě za záchranu světa.

Angry-Man (2013)

28. ledna 2018 v 15:07
Vysokoškolský profesor geologie, kterému se trefně přezdívá James Stone, žije svůj osamělý život v malém domku na předměstí Plzně. Jednoho dne je ale infikován neznámou látkou, která se z jednoho jeho sběratelského kamene dostane do Jamesova těla. Stone propadá šílenství a mění se na nelidské monstrum, které o nocích ustoší jinak poklidnou čtvrť. Než si uvědomí, co se s ním opakovaně děje, je už pozdě a zprávy o netvorovi se objevují ve všech médiích. V zoufalství vyhledá lékaře s nadějí, že mu od problému pomůže. Ten ale neodolá pokušení a snaží se Stonovi schopnosti získat také. Setkává se však s neúspěchem a zničený Stone se raději přesouvá z města na venkov, kde nebude takovou hrozbou. Izoluje se od světa a postupem času se naučí své schopnosti ovládat.
V potitulkové scéně jej navštíví Papírman, který přichází s jistou nabídkou. Příběh tak končí otevřeně.

Papírman: Zrození Hrdiny (2012)

28. ledna 2018 v 14:56
Superhrdinský příběh se superhrdinskou tematikou ukazující život žáka základní školy, který vždy toužil být superhrdinou. Jednoho dne, když píše nudný úkol z chemie, řízne se o papír a jeho život se na vždy změní. Jeho kůže se promění na papír a s nově nabytými schopnostmi a nadlidským odhodláním chránit svět začíná jeho příběh superhrdiny. Pod jménem Papírman bere zákon do svých ruku a brzy vyčistí svou čtvrť od veškerého zločinu.

Duši za Duši (nedokončeno)

28. ledna 2018 v 13:18
Král fantastické kouzelné země Tom III. se potýká se vzrůstající hrozbou separatistických odbojářů vedených zrádcem Rogverem. Tom III. a jeho věrný panoš musí odkrýt závoj tajemství a potkává mnoho fantastických postav včetně anděla Arnony, do které se záhy zamiluje. Hrdinové čelí nepřátelům, kteří se brzy začínají zrazovat navzájem, což vede k Rogverově smrti a následnému vzestupu jeho dřívějšího poskoka Skvorose. Síly zla se za pomocí magie rozrůstají a hrdinové utrpí těžkou porážku. Tom III. umíra a jediné, co brání Skvorosovi v nastolení krutého řádu, je skupinka posledních hrdinů bránících králova syna. Skvoros má výtězství na dosah, ale náhle se objevuje Rogver, který za pomoci magie přelstil smrt, a v závěrečné bitvě se utkává se svým podlým zrádcem. Rogver vítězí a v jeho srdci zavládne světlo. Je korunován na krále a jeho vláda je spravedlivá.

 
 

Reklama