Události

Zlaté Cachny 2017

25. února 2018 v 17:49

24. února 2018

Třetí ročník Zlatých Cachen proběhl sice v poněkud komornější podobě, ale za to předči všechna očekávání. Byly uděleny celkem čtyři Zlaté Cachny, ale bohužel na místě byl přítomen jen jeden z oceněných - Jan Vaňous, který si odnesl cenu za nejlepší herecký výstup v mužské roli. V této kategorii byl odměněn také Jan Tomrle. Ženský herecký výstup si strčila do kapsy Zuzana Kasová za dokonalé ztvárnění hlasu temnoty (The Santa 3). A speciálním oceněním jsme poděkovali naší skladatelce Magdaléně Ochotné za její vynikající práci při tvorbě soundtracku ke snímku The Santa 3.

Kromě Cachen ale na přítomné čekalo nejedno další překvapení. Byl odtajněn zbrusu nový parodický trailer Mikuláš, který všechny pobavil nejen svým parodickým nádechem, ale i svižnými Bloopers.

Dále byla uveřejněna karetní hra Temnotě neutečeš, která byla záhy v ještě komornějším počtu poprvé pořádně otestována a až na drobné detaily herních mechanik všechny bavila.

Zlaté Cachny 2018 tedy úspěšně zahájili nový plodný rok, jehož náplň je ale v tomto momentě zatím nejasná...


The Santa 3 - Premiéra

30. ledna 2018 v 20:58

16. prosince 2017

Bezesporu nejočekávanější událostí v historii Studia DRAKO byla slavnostní premiéra závěrečného dílu trilogie The Santa, která si vysloužila největší diváckou účast vůbec. Projekt byl na poměry našich premiérových akcí nezvykle rozmanitý a obsahoval nejen film samotný, a tradiční zkažené záběry, ale i specifický aranžovaný film o filmu, který vzbudil vlnu smíchu a celá řada videí byla završena animovaným komediálním snímkem Jak to mělo skončit, který byl mnoha diváky označen za nejvtipnější dílo Studia DRAKO vůbec.
Samozřejmě na místě nechyběl ani banket a především skvělá atmosféra a zábava.

Zlaté Cachny 2016

30. ledna 2018 v 20:37

18. února 2017

Již po druhé jsme se koncem února tématicky sešli, abychom udělili vlastní skromný ekvivalent filmových oskarů. Za rok 2016 byly uděleny celkem tři zlaté cachny.
Za skvělé ztvárnění své role v sáze The Santa si cachnu odnesl Onřej Černý, který si se svou rolí temného elfa opravdu vyhrál.
Za ženskou roli byla nepřekvapivě odměněna Grace Zavrel aka paní Santová, která ale na udělování nebyla přítomna.
Speciální ocenění si vyslloužil Martin Kostlivý za své pevné nasazení a pomocnou sílu při natáčení napříč roky tvorby.

Kromě cachen ale všichni zúčastnění dostali malé překvapení ve formě utajeného parodického traileru s pohádkovou tematikou MAT.

The Santa 2 - Premiéra

30. ledna 2018 v 20:13

17. prosince 2016

V komorním počtu šestnácti diváků jsme se sešli v prostorách Pollanovy síně v Knihovně města Plzně, abychom zhlédli premiérovou projekci parodického traileru The Santa 2: Zimní válka, který sklidil úspěch mezi týmem, který se na jeho tvorbě podílel, tak i ostatních méně zasvědcených přítomnýh diváků v sále.
Připomněli jsme si první díl a na něj hned navázali pokračováním a všemi bonusy. Pak už zbývalo jen kulturní zážitek zajíst a zapít dobrým hojným pohoštěním.
Jako vtip jsme mimo jiné uvedli uedli i logo třetího dílu ságy The Santa. Nikdo ale netušil, že se tento podnět brzy vyvine v ambiciózní filmový projekt na celý další rok.

Zlaté Cachny 2015

29. ledna 2018 v 9:40

20. února 2016


Slavnostní premiéra parodického traileru The Santa přinesla nečekané překvapení.
Při této příležitosti byly nejlepší herecké výkony oceněny symbolickým filmovým oceněním Zlatá Cachna.
Ocenění se udělovalo ve třech kategoriích. Nejlepší herecký výstup v mužské roli si odnesli dokonce dva šikovní herci Jan Mičan a Jan Schweitzer za vynikající výkony v projektech Agents of H.E.L.M.E.T. a Strangers, jejichž natáčení probíhalo právě v oceňovaném roce 2015.
Nejlepší herecký výstup v ženské roli byl udělen Kateřině Flídrové za ztvárněn Agentky Rafaelové (Nezničitelný KOSŤ 2, Agents of H.E.L.M.E.T.).
Třetí speciální kategorie zůstala bez konkrétního upřesnění, za co vlastně je udělována a tak se její podstata může každý rok měni dle potřeby. Mělo by se ale jednat o speciální cenu, kterou si odnese někdo, kdo v oceňovaný rok přinesl nějakou speciální úctyhodnou novinku. Za rok 2015 to byl Martin Franta za svou pěvěckou aktivitu při natáčení.

Ceremoniál Zlatých Cachen jsme si všichni užili a hodláme tuto nové vzniklou tradici oprašovat každým rokem.

Nezničitelný KOSŤA 2 - Premiéra

29. ledna 2018 v 9:20

15. února 2015


První oficiální události, kterou Studio DRAKO mělo tu čest uspořádat, byla slavnostní premiéra Nezničitelného KOSTI 2: Winner Soldier. Skupinka tvůrců snímku se sešla v komorním prostředí Pollanovy síně v Knihovně města Plzně a vychutnali jsme si nejen druhý nejdelší snímek Studia DRAKO, ale také plno dobrého jídla a zábavy. V počtu čtrnácti diváků tak Studio DRAKO zahájilo řadu dalších slavnostních událostí nejen premiérového charakteru.

Herci si z premiéry odnesli i limitovanou DVD edici s filmem Nezničitelný KOSŤA 2: Winner Soldier a s bonusy, které se veřejně na internet nepublikovali.


 
 

Reklama